Harmincöt évet kellett várni

35 év után újra ki tudott állítani egy csapatot veszprémi judo a serdülő csapatbajnokságon, ami jelzi, hogy jó úton járnak.

2009. november 15-én rendezték Szekszárdon a serdülő csapatbajnokságot, ahol a Veszprém Judo SE is képviseltette magát.

-35 év telt el azóta, hogy veszprémi judo csapat magyar bajnokságban nevezzen. Ez most megadatott – mondta Károlyi Gábor vezetőedző.

A fiatal és jobbára kezdő versenyzőkből álló csapat a 7. helyet szerezte meg, mely jövőre akár jobb is lehet, hiszen életkorukból adódóan még jövőre is serdülő korcsoportban küzdhetnek.

A csapat tagjai: Piedl Márk, Kozma Dániel, Windischmann Bence, Kis Bálint, Kékesi Attila, Nemes Bendegúz, Nemes Boldizsár, Tóth János, Vajda Patrik, Szoboszlai Kristóf, Kalocsai Péter, Vajda Martin csapatvezető, vezetőedző: Károlyi Gábor, edző Takács Attila.
Piedl Márk a Vincze Judo Club versenyzője is a veszprémi színeket képviselte, amiért hálás a veszprémi egyesület.

A veszprémi csapat

Szekszárdon egyéni országos bajnokságot is rendeztek, ahol Horváth Dorottya korcsoportjában két győzelemmel és egy vereséggel a dobogó harmadik fokára állhatott. Windischmann Bence, Szoboszlai Kristóf és Kalocsai Péter idén helyezetlenül zártak.

Horváth Dorottya 3. helyezett az OB-n (jobbra)