VEDAC: 13 bajnoki cím

Farsang Evelin négy, Hudi Ákos két aranyéremmel járult hozzá a VEDAC teljesítményéhez a Székesfehérváron rendezett országos bajnokságon.

Július első hétvégéjén, a királyok városában rendezték az ifjúsági, a junior és az utánpótlás korosztályok számára az országos bajnokságot. A háromnapos viadalon a VEDAC atlétái 13 bajnoki címet szereztek, amivel messze a legeredményesebb egyesületként zártak az OB-n, a második helyezett Buda-Cash Békéscsaba 9 győzelmet szerzett.

A legtöbb veszprémi elsőséget Farsang Evelin gyűjtötte be, a 400 méter, a 800 méter és a 400 méter gát mellett a 4x400 méteres váltó tagjaként (Kovács Zsófia, Pernesz Zsófia, Fülöp Renáta, Farsang Evelin) is bajnoki címet ünnepelhetett.


Farsang Evelin (balról a 2.) és Pernesz Zsófia (jobbra)

Hudi Ákos magabiztosan nyerte meg a junior kalapácsvetést, a súlylökésben szerzett aranyérme már csak hab volt a tortán. Az ifjúsági kalapácsvetők versenyét egyértelmű veszprémi fölény jellemezte, a nőknél Fertig Fruzsina, a férfiaknál Töreky Balázs végzett az élen. A verseny végén Hudi Ákos a legjobb férfi junior atléta, Töreky Balázs pedig a legjobb férfi ifjúsági atléta díját vehette át.


Hudi Ákos (balra) és Töreky Balázs (jobbra)

A VEDAC két gátfutó bajnoki címet is szerzett: Pálfi Brigitta az utánpótlás korúaknál 100 méter gáton, Gönczöl Máté pedig egyéni csúccsal az ifjúságiaknál 110 méter gáton diadalmaskodott.


Loránd Lilla

A hölgyek futó mezőnyében Loránd Lilla 400 méteren, Kovács Zsófia 5000 méteren, Hudi Enikő 2000 méter akadályon bizonyult a legjobbnak. A lenti eredménylistában található érmes és dobogós helyezésekkel együtt a VEDAC közel 1000 bajnoki pontot szerzett.

Veszprémi eredmények

Súlylökés (6 kg) férfi junior
1. Hudi Ákos VEDAC 15,89
A bajnok edzője: Zentai Tibor

Kalapácsvetés (6 kg) férfi junior
1. Hudi Ákos VEDAC 78,14
A bajnok edzője: Zentai Tibor

400 m női utánpótlás
1. Farsang Evelin VEDAC 57,23
A bajnok edzője: Tóthné Stupián Anikó

800 m női utánpótlás
1. Farsang Evelin VEDAC 2:18,48
A bajnok edzője: Tóthné Stupián Anikó
4. Pernesz Zsófia 90 VEDAC 2:21,32

5000 m női utánpótlás
1. Kovács Zsófia VEDAC 17:27,99
A bajnok edzője: Tóthné Stupián Anikó

100 m gát (0,84) női utánpótlás
1. Pálfi Brigitta VEDAC 14,50
A bajnok edzője: Kungl József

400 m gát női utánpótlás
1. Farsang Evelin VEDAC 60,83
A bajnok edzője: Tóthné Stupián Anikó

4x400 m női utánpótlás
1. VEDAC 4:10,79
(Kovács Zsófia, Pernesz Zsófia, Fülöp Renáta, Farsang Evelin)
A bajnok csapat edzője: Tóthné Stupián Anikó, Kungl József

110 m gát (0,91) fiú ifjúsági
1. Gönczöl Máté VEDAC 14,65
A bajnok edzője: Kungl József, Nevelő edző: Tóthné Stupián Anikó

2000 m akadály leány ifjúsági
1. Hudi Enikő VEDAC 7:32,84
A bajnok edzője: Tóthné Stupián Anikó, Nevelő edző. Németh Eszter
3. Valler Tímea VEDAC 7:58,22

400 m női junior
1. Loránd Lilla VEDAC 55,44
A bajnok edzője: Tóthné Stupián Anikó

Kalapácsvetés (5 kg) fiú ifjúsági
1. Töreky Balázs VEDAC 72,77
A bajnok edzője: Zentai Tibor
2. Árvai Krisztián VEDAC 71,15
5. Ikládi Patrik VEDAC 61,79
7. Mihályi Balázs VEDAC 55,31

Kalapácsvetés (4 kg) leány ifjúsági
1. Fertig Fruzsina VEDAC 56,61
A bajnok edzője: Zentai Tibor, nevelő edző: Mozsdényi József
10. Ujvári Brigitta VEDAC 20,67
12. Molnár Boglárka VEDAC 17,39

Kalapácsvetés (7,26 kg) férfi utánpótlás
1. Petrovszki Tibor Békéscsabai AC 66,40
A bajnok edzője: Kurucsó Péter, Zentai Tibor
2. Dobos Máté VEDAC 61,75
3. Schwéger Norbert VEDAC 60,96

200 m női junior
2. Loránd Lilla VEDAC 24,65

800 m férfi utánpótlás
2. Kállay Dániel Szabolcs VEDAC 1:51,65

2000 m akadály fiú ifjúsági
2. Tóth Áron VEDAC 6:10,62

200 m női utánpótlás
2. Farsang Evelin VEDAC 25,78

Távolugrás női utánpótlás
2. Fülöp Renáta VEDAC 5,49

Hármasugrás női utánpótlás
2. Fülöp Renáta VEDAC 12,02

Kalapácsvetés (4 kg) női utánpótlás
2. Lévai Dóra VEDAC 53,32

3000 m akadály férfi junior
2. Szalai Benjamin VEDAC 9:14,30
5. Tóth András VEDAC 10:28,03

1500 m férfi utánpótlás
2. Kállay Dániel Szabolcs VEDAC 3:52,36
7. Siffel Gergő VEDAC 4:21,39
9. Siffel Sándor VEDAC 4:33,35

4x400 m férfi utánpótlás
3. VEDAC 3:43,40
(Siffel Gergő, Siffel Sándor, Kállay Dániel, Őri István)

400 m gát (0,91) férfi junior
3. Szász András VEDAC 59,23

5000 m férfi junior
3. Szalai Benjamin VEDAC 15:14,66

1500 m női utánpótlás
3. Pernesz Zsófia VEDAC 5:02,10

3000 m leány ifjúsági
4. Hudi Enikő VEDAC 10:58,70
5. Valler Tímea VEDAC 11:01,21

800 m fiú ifjúsági
4. Kilián Dániel VEDAC 2:00,15

1500 m fiú
4. Kilián Dániel VEDAC 4:06,71

3000 m fiú ifjúsági
4. Tóth Áron VEDAC 9:09,21

800 m fiú ifjúsági
4. Kilián Dániel VEDAC 2:00,15

Távolugrás fiú ifjúsági
5. Gönczöl Máté VEDAC 6,25

Diszkoszvetés (1,5 kg) fiú ifjúsági
5. Rádli Marcell VEDAC 47,11

400 m férfi junior
5. Schmidt Kornél VEDAC 51,95

200 m leány ifjúsági
6. Csoma Petra VEDAC 28,20

800 m leány ifjúsági
6. Nagy Cecília VEDAC 2:22,72

5000 m férfi utánpótlás
7. Siffel Gergő VEDAC 16:22,77

400 m gát leány ifjúsági
8. Biermann Teodóra VEDAC 71,65

Gerelyhajítás leány ifjúsági
9. Molnár Boglárka VEDAC 30,73

800 m férfi junior
7. Tóth András VEDAC 1:58,55
9. Nagy Patrik VEDAC 1:58,92

Diszkoszvetés (2 kg) férfi utánpótlás
10. Schwéger Norbert VEDAC 34,59

Súlylökés (4 kg) leány ifjúsági
11. Molnár Boglárka VEDAC 9,57

1500 m férfi junior
12. Nagy Patrik VEDAC 4:17,55 

Hozzászólások

Név E-mail cím A képen látható számsor:
Hozzászólásommal elfogadom a hajraveszprem.hu szabályzatát.

A rovat további cikkei

Facebook