Atlétasikerek a diákolimpián

Tizennégy bajnoki cím volt a veszprémi termés az V-VI. korcsoportos országos atlétikai diákolimpia döntőjében.

Budapesten, az UTE atlétikapályáján rendezték a középiskolások diákolimpiájának országos döntőjét, ahol kiváló veszprémi eredmények születtek. A VEDAC atlétái nagy létszámban képviselték a várost, de ezúttal iskolájuk színeiben versenyeztek testnevelő tanáraik kíséretében, akik büszkén figyelhették tanítványaik sikereit.

A veszprémi középiskolások összesen 14 bajnoki címet szereztek és további érmeket, helyezéseket szereztek. Kéri Bianka (Vetési) egymaga négy aranyérmet vállalt, egyéniben 400 és 800 méteren bizonyult a legjobbnak, váltóban pedig 4x100 és 4x400 méteren, Nagy Cecíliával, Bábán Bertával és Loránd Lillával kiegészülve lett diákolimpiai bajnok.


Kéri Bianka

Loránd Lilla triplázott, hiszen a 4x100 és 4x400 méteres váltó mellett egyéniben 400 méteren is nyerni tudott, valamint 200 méteren is felállhatott a dobogó második fokára. A váltóbajnok csapatból Bábán Berta két egyéniben elért bronzéremmel is gazdagodott, 100 és 400 méteres gátfutásban lett 3.


Loránd Lilla (I.)

A hölgyek mezőnyében a dobópályán is született egy kiemelkedő veszprémi eredmény, a Közgazdasági Szki. tanulója, Fertig Fruzsina meggyőző fölénnyel, 60,08 méterrel lett diákolimpiai bajnok.

Férfi kalapácsvetésben hármas veszprémi siker született, Pásztor Bence (Padányi) bizonyult a legjobbnak, megelőzve Árvai Krisztiánt (Jendrassik-Venesz) és Töreky Balázst (Vetési). Súlylökésben Lénárt József 3. lett.

A férfi futók is kitettek magukért, és több bajnoki címet szállítottak. Gönczöl Máté (Vetési) 110 méteres gátfutásban nyert aranyérmet, 14,24 másodperces eredményével B szintet futott a junior Európa-bajnokságra.


Gönczöl Máté

A 4x400 méteres váltóban két veszprémi csapat is felállhatott a dobogóra. A Vetési gimnázium Kovács Marcell - Bakay Ferenc - Kilián Dániel - Szalai Benjamin összetételű csapata nyerte a versenyt, a 3. helyre pedig az Ipari váltója ért oda Kungli Dávid - Schmidt Kornél - Tóth Áron - Nagy Gábor összeállításban.


Vetési (I.) és Ipari (III) - 4x400 m váltó

A győztes váltóból Szalai Benjamin triplázott, ugyanis egyéniben megnyerte az 1500 és a 3000 méteres versenyt is, Kilián Dániel pedig duplázott, ő egy korosztállyal lejjebb nyerte meg az 1500 métert, megelőzve Tóth Áront, valamint 800 méteren is begyűjtött egy ezüstérmet. 3000 méteren viszont Tóth Áron lett diákolimpiai bajnok, így összesen ő is három éremmel térhetett haza az UTE pályáról.


Tóth Áron (I.)

ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA V-VI. KORCSOPORT

Budapest, 2011. május 28-29.

FIÚ

Kalapácsvetés (6 kg) fiú - V-VI. kcs.
1. Pásztor Bence 1995 Veszprém, Padányi Katolikus Gyakorlóiskola 73,79
2. Árvai Krisztián 1993 Veszprém, Jendrassik - Venesz Középiskola és Szakiskola 69,20
3. Töreky Balázs 1993 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 68,66
6. Lénárt József 1993 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 55,45

110m gátfutás (99 cm) fiú - VI. kcs. +1,7
1. Gönczöl Máté 1993 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 14,24

1500m fiú - V. kcs.
1. Kilián Dániel 1994 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 4:01,44
2. Tóth Áron 1994 Veszprém, Ipari Szki. és Gimn. 4:05,20

3000m fiú - V. kcs.
1. Tóth Áron 1994 Veszprém, Ipari Szki. és Gimn. 8:59,32

1500m fiú - VI. kcs.
1. Szalai Benjamin 1992 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 3:55,21
6. Nagy Patrik 1992 Veszprém, Táncsics Mihály Szki., Szakiskola és Kollégium 4:09,55
7. Szabó Dániel 1992 Veszprém, Lovassy László Gimn. 4:09,89

3000m fiú - VI. kcs.
1. Szalai Benjamin 1992 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 8:41,45

4x400m fiú - V-VI. kcs.
1. Veszprém, Vetési Albert Gimn. 3:30,22 f2
(Kovács Marcell 92, Bakay Ferenc 93, Kilián Dániel 94, Szalai Benjamin 92)
3. Veszprém, Ipari Szki. és Gimn. 3:32,55 f2
(Kungli Dávid 93, Schmidt Kornél 92, Tóth Áron 94, Nagy Gábor 94)

800m fiú - V. kcs.
2. Kilián Dániel 1994 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 1:59,48

Súlylökés (6 kg) fiú - VI. kcs.
3. Lénárt József 1993 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 13,76

800m fiú - VI. kcs.
4. Schmidt Kornél 1992 Veszprém, Ipari Szki. és Gimn. 1:58,74
7. Nagy Patrik 1992 Veszprém, Táncsics Mihály Szki., Szakiskola és Kollégium 1:59,55
10. Szabó Dániel 1992 Veszprém, Lovassy László Gimn. 2:03,23

Távolugrás fiú - VI. kcs.
4. Gál Kristóf 1993 Veszprém, Jendrassik - Venesz Középiskola és Szakiskola 6,73 +0,7

Diszkoszvetés (1,75 kg) fiú - VI. kcs.
5. Rádli Marcell 1993 Veszprém, Veszprémi Közgazdasági Szki. 43,04
8. Ikládi Patrik 1994 Veszprém, Padányi Katolikus Gyakorlóiskola 55,10

4x100m fiú - V-VI. kcs.
6. Veszprém, Vetési Albert Gimn. 45,23 f2
(Kovács Kristóf 94, Kovács Marcell 92, Nagy Gergely 92, Gönczöl Máté 93)

400m fiú - V. kcs.
7. Nagy Gábor 1994 Veszprém, Ipari Szki. és Gimn. 51,32 f3

200m fiú - V. kcs. f1:+3,9 f2:+2,0 f3:+2,0 f4:1,0
8. Nagy Gábor 1994 Veszprém, Ipari Szki. és Gimn. 22,83 f3

LEÁNY

Kalapácsvetés (4 kg) leány - V-VI. kcs.
1. Fertig Fruzsina 1993 Veszprém, Veszprémi Közgazdasági Szki. 60,08
9. Molnár Boglárka Kata 1994 Veszprém, Séf Vendéglátóipari, Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakképző Iskola 41,06

400m leány- V. kcs. 2 if. alapján
1. Kéri Bianka 1994 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 56,32 f2

800m leány- V. kcs.
1. Kéri Bianka 1994 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 2:14,91

200m leány - VI. kcs. 2 if. alapján f1: +3,6; f2: +3,6
2. Loránd Lilla 1992 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 24,73 f1

400m leány - VI. kcs.
1. Loránd Lilla 1992 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 56,86
4. Nagy Cecília 1993 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 1:00,04

4x100m leány - V-VI. kcs.
1. Veszprém, Vetési Albert Gimn. 49,20 f2
(Nagy Cecília 93, Kéri Bianka 94, Bábán Berta Júlia 95, Loránd Lilla 92)

4x400m leány - V-VI. kcs.
1. Veszprém, Vetési Albert Gimn. 3:52,73 f2
(Nagy Cecília 93, Kéri Bianka 94, Bábán Júlia Berta 95, Loránd Lilla 92)

100m gátfutás (76,2 cm) leány - V. kcs. +2,1
3. Bábán Berta Júlia 1995 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 14,61

400m gátfutás (76,2 cm) leány - V-VI. kcs.
3. Bábán Berta Júlia 1995 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 1:03,93

800m leány - VI. kcs.
4. Nagy Cecília 1993 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 2:24,24

1500m leány - V. kcs.
4. Hudi Enikő 1994 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 5:07,44

Magasugrás leány - VI. kcs.
4. Rauscher Kata 1992 Veszprém, Veszprémi Közgazdasági Szki. 1,55

3000m leány - V. kcs.
5. Hudi Enikő 1994 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 11:04,02

Gerelyhajítás (600 gr) leány - V. kcs.
8. Molnár Zsófia Klára 1995 Veszprém, Vetési Albert Gimn. 32,92

Hozzászólások

Név E-mail cím A képen látható számsor:
Hozzászólásommal elfogadom a hajraveszprem.hu szabályzatát.

A rovat további cikkei

Facebook