Rekord létszám a Deák-futáson

A házigazdák nemcsak a szervezésben jeleskedtek, hanem az összesített pontversenyt is megnyerték.

A 9. alkalommal megrendezett esemény hagyományosan jó időben és jó feltételek mellett zajlott. Hat kategóriában összesen 938 futó teljesítette a különböző távokat szeptember utolsó napján, ez a Deák-futás történetében – indulók számát tekintve – a legtöbb. (Az eddigi „csúcs” 883 volt.)

Az összesített pontversenyt a Deák iskola nyerte, megelőzve a Báthory és a Gyulaffy iskolákat. A futást követően – a szülői munkaközösségnek köszönhetően - zsíros kenyér, vajas kenyér és tea várta a célba érkezőket, majd a HEMO Winner táncosainak bemutatóját követően zajlott le az eredményhirdetés. A díjak átadásában a Veszprém Barabás KC női kézilabdacsapatának játékosai, valamint Takács László önkormányzati képviselő működött közre. A jó hangulatú sikeres rendezvényt tombolasorsolás zárta, ahol a futók között több mint 80 sporteszköz sorsoltak ki.

Jövőre, a jubileumi 10. Deák-futás alkalmával is az eddigieknek megfelelő sikeres és eredményes rendezvény házigazdája kíván lenni a Deák iskola.

Összesítve négy kategóriában a Deák, három kategóriában a Báthory, két kategóriában a Szentgáli és egy-egy kategóriában a Gyulaffy, a Vetési és a Táncsics iskola tanulója győzött.