Spanyol fieszta, olasz könnyek

Az olaszokon átgázolva védte meg Európa-bajnoki címét Spanyolország, az EB-vel együtt tippjátékunk is véget ért.

Vasárnap este a két legjobban menetelő csapat, Spanyolország és Olaszország találkozott a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, Kijevben. Valljuk be, féltünk egy langyos 0-0-tól, egy gyötrelmes hosszabbítástól és egy némi izgalmat ígérő büntetőpárbajtól. A spanyolok szerencsére már az első negyedóra végén jelezték, hogy el akarják dönteni a mérkőzés sorsát, iskolafoci keretében Iniesta tette David Silva fejére a labdát, aki lendületből fejelt az olasz kapu jobb oldalába. Még a szünet előtt megduplázta előnyét a címvédő, Xavi kényszerítőzött balhátvéd Jordi Albával, aki ellőtte Buffon mellett a labdát. Az olaszok támadójátékánál már csak a védekezése volt rosszabb, asszisztáltak a spanyol gólokhoz. A fordulást követően egy olasz kezezés maradt büntető nélkül, majd a csereként beállt Thiago Motta alig ért labdába, a combjához kapott, és hordágyon kellett levinni a pályáról. A spanyolok így nemcsak két góllal vezettek, hanem létszámfölénybe is kerültek, az olaszoknak pedig eddig sem volt sok esélyük, Motta sérülésével érvényesült a mondás: szegény embert még az ág is húzza. Sokáig úgy tűnt, hogy békés passzolgatással ér véget a találkozó, de szerencsére Del Bosque beküldte Fernando Torrest, aki előbb Xavi labdáját lőtte el Buffon mellett a 84. percben, majd négy perccel később a csereként beállt Juan Matával lövetett egy gólt. A spanyol drukkerek és a semleges nézők jól szórakoztak, az olasz szimpatizánsoknak viszont végig kellett nézniük csapatuk haláltusáját, de összességében, az egész EB-n nyújtott teljesítményt is figyelembe véve megérdemelten nyertek a spanyolok.

Spanyolország – Olaszország 4-0 (2-0)

Véget ért tippjátékunk, hamarosan 10 játékosunk között kisorsolunk 1-1 korsó sört a Grand Canyon jóvoltából. A legjobban tippelő játékosainknak gratulálunk!

1. tortadiler 214.6 pont – nyereménye: 10 korsó sör
2. imrus46 179.4 pont – nyereménye: 6 korsó sör
3. Novák Attila 174.7 pont – nyereménye: 4 korsó sör