Az elődök nyomdokaiban

A dr. Papp Pál – Csermák József emlékversenyen Pars Krisztián kétszer is 81 méter felett dobott, jól teljesítettek a VEDAC atlétái is.

Tapolcán rendezték az 1952-es Helsinki Olimpia kalapácsvető bajnokának, Csermák Józsefnek és edzőjének, dr. Papp Pálnak az emlékére kiírt hagyományos kalapácsvető versenyt. A program megemlékezéssel kezdődött a büszkeségek emlékfalánál, ahol Császár László polgármester mondott köszöntőt.

Képgaléria a cikk végén

A VEDAC 15 versenyzővel képviselte Veszprém városát, az idősebbeket Zentai Tibor, a fiatalokat Páli Viktor készítette fel. A gyermek korcsoport (10-12 évesek, 2 kg) küzdelmeivel indult a verseny, a fiúknál a VEDAC két dobója is dobogóra állhatott, Cserháti Simon második (39,40), Nagy Martin harmadik (37,81) lett. A 13 éves serdülő fiúk (3 kg) között Vaczkó János a nyolcadik (32,01), a 14 évesek között (4 kg) Gönczöl Márk a hatodik (48,98), Töreky Péter a kilencedik (37,59) helyen végzett. A 15 éves serdülő lányok (3 kg) versenyében Vass Tamara szerzett bronzérmet 33,68 méterrel.

Ahogy haladt korosztályonként fölfelé a verseny, úgy lett egyre tikkasztóbb meleg a dobópályán, ami a sportolókat, az edzőket, a rendezőket és a nézőket is próbára tette. A veszprémi atléták helyt álltak a nagy melegben, az ifjúsági világbajnok Pásztor Bence magabiztosan nyerte a korosztályát (5 kg) 79,18 méterrel, közel 10 métert verve a mezőnyre.

A junior hölgyek (4 kg) versenyében kettős VEDAC-os siker született, Fertig Fruzsina nyert 62,38 méterrel, Molnár Boglárka pedig a második helyet szerezte meg 54,41 méterrel.

A junior férfiak (6 kg) között is két VEDAC-os állhatott fel a dobogóra, az évek óta tartó párharcból ezúttal Töreky Balázs került ki győztesen (68,78), Árvai Krisztián pedig csupán kilenc centiméterrel lemaradva (68,69) a második helyen végzett. Ikládi Patrik ötödik lett 54,19 méterrel. A férfi ifjúsági és junior versenyt Horváth László emlékére rendezték meg.

A felnőtt hölgyek között ezúttal nem indult a címvédő, háromszoros olimpikon Orbán Éva, viszont a díjak átadásában segédkezett, és a helyszínen tekintette meg a versenyt. A lelkes fiatalok pedig kihasználták az alkalmat, hogy közös fotót készítsenek vele, és aláírást gyűjtsenek be tőle. A szervezők külön köszöntötték a háromszoros olimpikont.

A felnőtt hölgyek versenyét a VEDAC-os Lévai Dóra nyerte kereken 60 méterrel, megelőzve a szombathelyi Gergelics Cintiát (58,33).

A legnagyobb várakozás természetesen a felnőtt férfiak versenyét (7,26 kg) előzte meg, ahol a Londoni Olimpia kalapácsvető bajnoka, Pars Krisztián is dobókörbe állt, miután edzőjével, Németh Zsolttal fogadták a gratulációkat a nem mindennapi sportteljesítményért. A Dobó SE versenyzője meghálálta a résztvevők szeretetét, két alkalommal is messzebbre - 81 méter fölé - repítette a kalapácsot, mint az olimpián. A győztes dobás 81,28 méter volt!

A felnőtt férfiak mezőnyében öt veszprémi dobó is megmérette magát. Töreky Balázs negyedik (62,67), Dobos Máté hatodik (60,69), Árvai Krisztián hetedik (59,94), Schwéger Norbert pedig nyolcadik (58,15) lett.

Az eredményhirdetésen Császár László polgármester elismerően nyilatkozott a versenyről, több korosztálynak is ő adta át a díjakat, majd az emlékverseny megalapítójának, Mozsdényi Józsefnek is átadott egy emléktárgyat.

9. Töreky Péter 1998 VEDAC 37,59
10. Percze Máté 1998 VITALITÁS SE 35,83