Nem várt vereség

A veszprémi egyetemisták a bajnokság 6. fordulójában 66:93-ra kaptak ki a sereghajtó pécsi csapat ellen.

A bakonyiak kezdték jobban a mérkőzést, a 2. perc végére öt pontos előnyt dolgoztak ki (7:2), azonban a vendégek Deák Attila tripláival a játékrész derekára kiegyenlítettek (11:11). Mindkét együttesnél sok volt a technikai hiba, pontatlan távoli dobás, de ebből a pécsiek jöttek ki jobban, és a 8. percben 14:18-at mutatott az eredményjelző. Ez a különbség a negyed végéig megmaradt (17:21).

A második tíz percben sem változott a játék képe, mindkét csapat előszeretettel tüzelt távolrók, kevesebb, mint több sikerrel. A negyed közepére Czakó kosarával és Oltárczy hármasával átvette a vezetést a VESC (24:23), azonban ez nem tartott sokáig, ugyanis jött Deáki és Onozó, és tripláikkal ismét öt pontra nőtt a vendég előny (26:31). A veszprémi kezek továbbra sem céloztak pontosan, és több eladott labdának is köszönhetően tíz pont fölé hízlalta a Pécs a különbséget (18. perc: 31:42). Az utolsó két perben a mai napon ellenállhatatlan Deák révén tartotta előnyét a vendég gárda,a hazaiak mestere hiába cserélt folyamatosan, így magabiztos előnnyel vonulhattak pihenőre (36:49).

A második félidőre sem javult a játék képe, mindkét csapat rengeteget hibázott, a mestereknek időkérésekkel kellett felrázniuk csapatukat, mely a kétperces gólcsend után a vendégeknek sikerült és a tarthatatlan Deáki sorozatos kosaraival közel húsz pontra nőtt a pécsi előny (25. perc: 42:60). A hazaiak támadójátéka olykor ötlettelennek látszott, és az időleges felkórzást követően ismét a vendégek percei következtek, így a 28. percben 45:69 állt az eredményjelzőn. A végjátékban Kováts és Nagy Róbert találataival sikerült a Veszprémnek feljebb zárkóznia, némi reményt adva az utolsó etapra (56:73).

A záró tíz percben tartották a vendégek a számukra megnyugtató előnyt, a hazaiaknak nem sikerült felzárkózniuk (35. perc: 58:81). A hajrában még Czakó és Szabó révén közelebb került a VESC, de az utolsó percben Kollár és Pöttendi kosaraival a mérkőzés legnagyobb különbségét alakították ki, s ezzel a végeredményt is (66:93).

VESC - PTE PEAC 66:93 (17:21, 19:28, 20:24, 10:20)

Veszprém, 100 néző. V.: Sabáli, Németh, Kulcsár.

VESC: Kováts V. 10/6, Nagy R. 13/9, Szabó B. 10, Oltárczy 10/6, Czakó 17. Csere: Horváth O., Fehér 3, Gáspár, Antal 3. Edző: Kovács Nándor.

Pécs: Boldizsár 7, Deák 32/15, Onozó 6/3, Pöttendi 15, Kaltenecker 5. Csere: Hideg, Koller 26, Ignácz 2.