Bajnokokra emlékeztek

A Tapolcán rendezett Dr. Papp Pál-Csermák József kalapácsvető emlékversenyről a VEDAC atlétái öt éremmel térhettek haza.

A Cseh Diána sportszervező által már hosszú évek óta kiválóan szervezett Dr. Papp Pál-Csermák József emlékverseny augusztus 24-én ismét fantasztikus hangulatban zajlott, a világ legjobb kalapácsvetői együtt szurkoltak a legifjabbaknak.

A verseny kezdete előtt a Malom tó partján az olimpiai bajnokok emlékére állított emlékfalnál Tapolca Város Önkormányzata képviseletében Sági István alpolgármester, Tapolca Városért Egyesület képviseletében Boczkó Gyula, a Tapolca Városszépítő Egyesület képviseletében Paréj József, valamint Dr. Papp Pál és Csermák József családja helyeztek el koszorút.

A tapolcai testnevelők és edzők, Hanzmann László, Pontyos István, Schneider Zsolt, Virág Károly, segítségére versenybíróként is lehetett számítani, évtizedek óta segítik a gördülékeny lebonyolítást. A legfiatalabb versenyző 11 éves, a legidősebb pedig a szenior világjátékok győztese, Lezsák Balázs, 48 éves volt. A rendkívül szűk felnőtt mezőnyből a VB nyolcadik Orbán Éva ugyan eljött, de csak szurkolni, Pars Krisztián pedig éppen Varsóban „vágott vissza” a VB győztes lengyel Fajdeknek.

Az elmúlt korosztályos világversenyeken a hét érmet szerző fiatalok közül csak az EYOF győztes Bácskay Matild nem jelent meg. Az Ifjúsági VB-t megnyerő, majd az idősebbeknél (junior EB) ezüstérmet szerző Gyurátz Réka magabiztosan nyert. Győzött az EYOF-on két számban (kalapács és diszkosz) aranyérmes Halász Bence is, és jól dobott az ifi EB ezüstérmese Völgyi Helga, valamint a Junior EB bronzérmese Banga Beatrix.

A veszprémi kalapácsvetők öt érmet gyűjtöttek. A legeredményesebb a junior EB ezüstérmes Pásztor Bence lett, aki saját korosztályában (6 kg) magabiztosan nyert 73,18 méterrel, a felnőttek (7,26 kg) között pedig második lett 66,18 méterrel. A felnőtt női mezőnyben (4 kg) Fertig Fruzsina 61,80 méterrel ezüstérmes lett, Molnár Boglárka pedig 55,50 méterrel a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A fiú gyermekek versenyében (2 kg) Cserháti Vilmos második lett.

Az érmeket Helsinki olimpiai bajnokának hatalmas képe előtt vehették át a legjobbak: Papp Pál és Csermák József családtagjaitól, Stemmer Istvántól a VEMASZ elnökétől és a hónap műhelyének választott Dobó SE edzőjétől (egykori - Sevilla- VB ezüstérmes) Németh Zsolttól.

Az Önkormányzattól értékes nyereményeket kaptak a díjazottak, és ismét ajándékot vehettek át Horváth Ferenc fafargótól a sportolók, s mellette az egykori olimpiai bajnok családtagjai is.