Kiütéses VKSE siker

Tizenhárom gólos győzelmet aratott Zsigmond György csapata az Alba Regia KSE ellen a férfi kézilabda NBI/B Nyugati csoportjában.

Stabil védekezésének köszönhetően a 11. percében már 5:1-re vezetett a VKSE, majd fokozatosan növelte tovább előnyét. A 23. percben 10-5 volt az állás, a félidő hajrája azonban a fehérváriaknak sikerült jobban. A vendégek a szünetre 14-11-re felzárkóztak, újra nyitottá téve a mérkőzést.

A pihenőt követően azonban nem sokáig tudta tartani a lépést az Alba Regia a bajnoki újonccal, Pásztor vezérletével alig nyolc perc alatt hatgólosra növelték az előnyt a veszprémiek. Zsigmond edző több lehetőséget adott a fiataloknak is a bizonyításra, mellyel éltek is. Márkus, Gulás, Szobol góljaival és Csiki Barnabás védésével magabiztos győzelmet zsebelt be a Veszprém (31-18). Február 21-én, vasárnap 18 órakor Pécsett lép pályára a VKSE.

Az MKB Veszprém U23-as együttese a Budakalász otthonában kapott ki 34:22-re. Éles József fiai február 20-án, szombaton 17 órakor a SZESE Győr alakulatát fogadja a Március 15. úti sportcsarnokban.

Veszprémi KSE - Alba Regia KSE 31:18 (14:11)

Veszprém, vezette: Bán, Szloska

Veszprém: Szász Zsolt, Csiki Barnabás (kapusok), Gulás Máté 4, Márton Balázs 5/1, Kisék Bence 3, Kis Ákos, Lelkes Gábor 3, Pásztor István 2, Kovács György 1, Tombor Csaba 2, Szobol Zsolt 4, Patkós Péter 2, Végh Zoltán, Márkus Dániel 3, Vasvári Géza, Heiczinger Zsolt 2
Vezetőedző: Zsigmond György

Alba Regia: Pulai Dávid (kapus), Dreska Dániel, Vörös Bence, Voksi Iván 1, Hamvasi Miklós, Bosko Marinkovic, Bárdos Gergő 3, Tolnai Péter 4, Venczel Attila 5/4, Gyimesi Máté 3, Bándi András, Csóka Balázs 1, Ág Bálint, Penzer Zsolt, Schekk András 1
Vezetőedző: Németh István

Hétméteresek: 2/1, illetve 4/4
Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc