Hatalmas veszprémi bravúr Flensburgban

A szenzációs második félidőt produkáló MVM Veszprém 29-28-ra győzött az eddigi listavezető német Flensburg-Handewitt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó előtti fordulójában, így feljött a második helyre.

A magyar bajnok azzal a céllal lépett pályára, hogy csoportjában feljebb lépjen a harmadik helyről. A veszprémiek szeptember 26-án idehaza remek játékkal verték 28-24-re német riválisukat.

A mérkőzés előtt a flensburgiak egy veszprémi klubzászlót és a magyar forradalom 60. évfordulójának emlékére egy lyukas magyar zászlót kaptak a vendégektől.

Az éllovas Flensburg nagy iramban és kemény védekezéssel kezdett, ellépett 6-3-ra. A folytatásban már jobban játszott a Veszprém, felzárkózni azonban nem tudott. Aztán 10-7-nél időt kért a magyar bajnok, ám tovább nőtt a hátránya (12-8). A félidő hajrájában kemény csatában sikerült két gólra feljönni.

Fotó: Hajráveszprém.hu (archív)

A második játékrészt agresszíven kezdte a Veszprém, és a 39. percben egyenlített (16-16). A lendület megmaradt, miközben a Flensburg valósággal megbénult. A 43. percben már 20-18-ra vezettek a veszprémiek, és a németeken az időkérés sem igazán segített (18-21).

Az utolsó negyedóra is hatalmas csatát hozott. A Flensburg felzárkózott 24-23-ra, ám Nagy László vezérletével 3-1-es rohamot produkált a Veszprém. A hazaiak időt kértek, majd két gyors góljukkal megint fokozták az izgalmakat. Erre a magyar csapat kért időt, és drámai végjátékban, hősies küzdelemben megszerezte a fontos győzelmet.

A zárókörben a 22 pontos PSG és a 20 pontos Flensburg egymással játszik, a 21 pontos Veszprém pedig fogadja a lengyel Plockot. A csoportból az első hely egyből negyeddöntőt ér, a második helyezett pedig elvileg könnyebb ellenfelet kap a nyolcaddöntőben, mint a harmadik.

Mérkőzéstükör (handballveszprem.hu)

Ljubomir Vrajes: Gratulálok a Veszprémnek, úgy gondolom mi azt nyújtottuk amit ebben pillanatban tudunk. Jól kezdtünk az eső félidőben. A második játékrészben sok gondunk volt védekezésben, a Veszprém viszont kitűnően védekezett a második félidőben. Ha a Veszprém ellen nyerni akar egy csapat, akkor 60 percig kitűnően kell játszani. Próbáltam a játékosaim erejét beosztani, de ez sem segített. Alilovic fantasztikus volt, rengeteg fontos lövést hárított.

Javier Sabate: Gratulálok a hazai csapatnak, nagyszerű meccset játszottunk egymással. Nagy győzelem volt nekünk, a Flensburg szerintem most a legjobb formában levő csapat Európában. Nagyon jól kezdtek védekezésben Andersson kiválóan védett, nekünk sok problémánk volt támadásban. A második félidőben kiválóan játszottunk, pontosan azt amit a Flensburg legyőzéséhez kell, tökéleteshez közelített a teljesítményünk. Köszönöm a csapatomnak a kiváló munkát amit a elkészülés alatt végeztek. A hangulat csodálatos volt, nagyon sokat segített nekünk a veszprémi szurkolók biztatása.

Aron Palmarsson: Az elő félidőben rosszul támadtunk, sok lövést hibáztunk. A második félidőben sokkal változatosabb volt a támogatásunk. Gratulálok barátomnak Laugénak aki kiválóan játszott, sokáig egyedül tartotta meccsben a csapatát. Mindig nagyszerű érzés  győzni ebben a csarnokban.

Henrik Toft Hansen: Gratulálok a Veszprémnek. Ebben a csodálatos atmoszférában mindig győzni szeretnénk, de ez ma nem sikerült. Az egész meccs fantasztikus hangulatú volt. Holnaptól a PSG ellen kell készülni.