Kovács Tamás ezüstje a félmaratonon

Kovács Tamás, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) futója második helyezést ért el a félmaratoni országos bajnokságon.

A 31. Wizz Air Budapest Félmaraton férfi versenyét harmadszor nyerte meg a kenyai Henry Kemboi, aki eddigi legjobb budapesti idejével, 1:05:39 órával ért célba. A legjobb magyar, ezzel az idei magyar bajnok a Rióban maratonon szerepelt Józsa Gábor, aki végül harmadikként futott be (1:07.44). A nőknél a szintén kenyai Christine Moraa Oigo diadalmaskodott 1:18:52 órával, több mint fél perccel megelőzve Kácser Zitát (1:19:25), aki Józsához hasonlóan szintén megvédte bajnoki elsőségét.

Veszprém megyéből 98 férfi és 59 nő nevezett. Közülük kiemelkedett a korábbi magyar bajnok, a 33 éves veszprémi Kovács Tamás (VEDAC) teljesítménye, aki ezüstéremmel zárta az országos bajnoki versenyt (1:07:55). A legidősebb megyei futó a 73 éves ugyancsak veszprémi Niedermayer Attila, korcsoportja 5. helyezettje (2:06:46).  A legfiatalabb megyei induló a 14 éves p écsely-i Biros Benedek. aki korcsoportjának győztese lett (1:29:33), s ezzel az abszolútban - négy hely híján – elérte a legjobb 150-et!

A viadalon 10 300 egyéni, összességében több mint 15 000 induló nevezett, külföldről pedig minden eddiginél többen, 77 országból 2200-an regisztráltak.