VHSE: 27 érem két nap alatt

Szeptember első hétvégéjén a rövidtávú versenyszámokkal indult az őszi szezon a megyei tájékozódási futó bajnokságsorozatban.

Zánkán, az ifjúsági centrum területén, valamint a strandon és a Balaton-part mentén került sor Vas, Veszprém és Zala megye rövidtávú-, sprint váltó- és pontbegyűjtő csapatbajnokságára.


Fotók: Bálint Mónika

A parkvárosias jellegű nyaralóövezet a kevés szintkülönbségnek és a könnyen azonosítható objektumoknak köszönhetően ideális helyszínt jelentett a kezdő versenyzők számára is – sokaknak ugyanis ilyenkor, a viszonylag könnyebb falatnak számító, rövidtávú megyei bajnokságon való részvétellel indul a tájfutó sportkarrierjük. A tapasztaltabb sportolóknak pedig elsősorban a futásra kellett helyezniük a hangsúlyt, a technikailag nem túl bonyolult pályák miatt ezúttal inkább az erőnléti viszonyok döntötték el a helyezések sorrendjét.

A kedvező, nyárias időjárás, és a Balaton közelsége tovább fokozta a jó hangulatú sporteseményen való részvétel élményét a mintegy 250 résztvevő és a kísérők, családtagok számára, hiszen a délelőtti és délutáni futamok között – felfrissülésként – bárki megmártózhatott, vagy úszhatott egyet a még mindig kellemes hőmérsékletű tóban.

A Veszprém Honvéd SE tagjai kiemelkedően sikeres hétvégét zártak: egyéniben összesen 17, míg csapatban további 10 érmet szereztek a két nap során.

Eredmények

Rövidtávú versenyszám:
F14B: 1. Bálint Benedek, 2. Angyal Dániel
F12C: 2. Bálint Ádám, 3. Vincze Barnabás
N14B: 1. Lantai Anna Boróka, 2. Papp Viktória
N16B: 1. Mérő Dominika
N12C: 1. Lantai Lili, 2. Tokai-Kiss Zsófia
F40: 2. Gaschler Gábor, 3. Bálint Bence
F50: 1. Németh Zsolt
N50: 1. Böröczkyné Makai Anna, 2. Kaszásné Boa Ágnes,
F10D: 1. Bálint Gergő, 3. Kovács Jeromos
N10D: 1. Gaschler Emma

Sprint váltó versenyszám:
V14 kategória: 1. Bálint Benedek, Angyal Dániel és Lantai Anna Boróka; 2. Papp Viktória, Bálint Ádám és Kovács Márk
V18 kategória: 1. Mérő Dominika, Bácskai Péter és Tokai-Kiss Bálint
V21 kategória: 2. Gaschler-Gyeviki Nóra, Molnár Péter, Bikki Sándor (Veszprémi vegyes csapat)
V40 kategória: 1. Bálint Bence, Széplaki Erika és Gaschler Gábor; 3. Marton Balázs, Németh Zsoltné és Barát János

Pontbegyűjtő csapatbajnokság:
V14 kategória: 1. Bálint Benedek, Angyal Dániel és Lantai Anna Boróka; 3. Lantai Lili, Vincze Barnabás és Miskey Bendegúz
V21 kategória: 3. Gaschler-Gyeviki Nóra, Molnár Péter és Bikki Sándor (Veszprémi vegyes csapat)
V40 kategória: 2. Bálint Bence, Széplaki Erika és Gaschler Gábor

Hozzászólások

Név E-mail cím A képen látható számsor:
Hozzászólásommal elfogadom a hajraveszprem.hu szabályzatát.

A rovat további cikkei

Facebook