Xavi Sabaté kihirdette bő keretét

Xavi Sabaté szövetségi kapitány kihirdette bő, 28 fős keretét a januári, franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságra.

A magyar szövetség (MKSZ) honlapjának pénteki beszámolója szerint a szűkített keret jövő szerdán kezdi meg a közös munkát, majd december 29-én részt vesz az érdi Provident Karácsony Kupán, január elején, közvetlenül a vb előtt pedig a dániai Bygma Kupán lép pályára.

A névsorban ezúttal nem szerepel Ilyés Ferenc, aki már az őszi Európa-bajnoki selejtezőket követően jelezte, hogy nem bírja a világbajnoksággal járó sorozatterhelést, így nem tudja vállalni a franciaországi tornán való részvételt.


MTI Fotó: Kovács Anikó

A világbajnokságot január 11-től 29-ig rendezik, a magyar válogatott az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes német, az Eb-harmadik horvát, valamint a fehérorosz, a chilei és a szaúdi csapattal szerepel egy csoportban.

A magyar férfi válogatott 28 fős kerete

Kapusok: Bartucz László (Csurgói KK), Borbély Ádám (Telekom Veszprém), Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (Telekom Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya KC), Iváncsik Tamás (Elverum, norvég)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (MOL-Pick Szeged), Nagy László (Telekom Veszprém)
Irányítók: Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), Győri Mátyás (Balatonfüredi KSE), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya KC), Lékai Máté (Telekom Veszprém), Szöllősi Balázs (Grundfos Tatabánya KC)
Beállók: Bánhidi Bence (MOL-Pick Szeged), Hegedűs Márk (B.Braun Gyöngyös), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Sipos Adrián (Grundfos Tatabánya KC), Szöllősi Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), Zubai Szabolcs (MOL-Pick Szeged)
Balátlövők: Bodó Richárd (MOL-Pick Szeged), Borsos Tamás (Ceglédi KKSE), Iman Jamali (Meskov Breszt, fehérorosz), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Nagy Kornél (Dunkerque, francia)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (MOL-Pick Szeged), Iváncsik Gergő (Telekom Veszprém)

Az érdi Provident Karácsony Kupa programja:
December 29., csütörtök, elődöntő:

Csehország-Bahrein 16.00
Magyarország-Szlovákia 18.00
December 30., péntek:
a 3. helyért 14.00
döntő 16.00

A Bygma Kupa programja:
Január 5., csütörtök (Aalborg):
Izland-Egyiptom 18.00
Dánia-Magyarország 20.15
Január 6., péntek (Skjern):
Magyarország-Izland 18.00
Dánia-Egyiptom 20.15
Január 8., vasárnap (Aarhus):
Egyiptom-Magyarország 18.00
Dánia-Izland 20.15

A világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport (Nantes): Franciaország, Lengyelország, Oroszország, Brazília, Japán, Norvégia
B csoport (Metz): Spanyolország, Szlovénia, Macedónia, Izland, Tunézia, Angola
C csoport (Rouen): Németország, Horvátország, Fehéroroszország, Magyarország, Chile, Szaúd-Arábia
D csoport (Párizs): Katar, Dánia, Svédország, Egyiptom, Bahrein, Argentína

A csoportok első négy-négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, az 5-6. helyezettek az Elnök Kupában folytatják a tornát.

A magyar válogatott csoportmérkőzései:
Január 13., péntek, 17.45: Németország-Magyarország
Január 14., szombat, 20.45: Magyarország-Horvátország
Január 16., hétfő, 17.45: Magyarország-Chile
Január 18., szerda, 14.00: Szaúd-Arábia - Magyarország
Január 20., péntek, 20.45: Fehéroroszország-Magyarország

Hozzászólások

Név E-mail cím A képen látható számsor:
Hozzászólásommal elfogadom a hajraveszprem.hu szabályzatát.

A rovat további cikkei

Facebook