Császárék megizzasztották a Veszprémet

A Telekom Veszprém 28-27-re győzött Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, csütörtökön.

A veszprémiektől többek között Ivan Sliskovic, Aron Palmarsson, Ancsin Gábor, Gasper Marguc és Renato Sulic hiányzott a keretből, de a hazaiaknál sem szerepelt négy alapember.

A magyar válogatott irányító, Császár Gábor szerzett vezetést a svájciaknak, és a várakozásoknak megfelelően a folytatásban is ő volt csapata vezéregyénisége. Magabiztosan, eredményesen kézilabdázott a Veszprém, és az első félidő közepén három góllal vezetett (5-8). Hatékonyan támadott mindkét együttes, mert a védekezés és a kapusteljesítmény egyik oldalon sem volt magas színvonalú (11-14).

A hajrában a magyar csapat figyelmetlenségeit kihasználva a Schaffhausen egyenlített (14-14), de az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek a szünetre ismét előnybe kerültek (15-16).

Fotó: MTI

A második felvonás elején a hazai együttes fordított, majd felváltva vezettek a csapatok. Ebben az időszakban Mikler Roland már másodszor hárította Császár hétméteresét (17-18), és a hazaiak magyar légiósa akcióból sem tudott túljárni honfitársa eszén. A svájci bajnok ebben az időszakban jobban védekezett, és tíz perccel a vége előtt - a meccs során először - már két találattal jobban állt (24-22).

A Veszprém öt perc alatt egy 5-1-es sorozattal ismét megfordította az állást (25-27), ám az izgalmas hajrában egy perccel a lefújást megelőzően újra döntetlen volt az állás. Javier Sabaté vezetőedző időkérése után Momir Ilic betalált, a túloldalon Császár Gábor időntúli szabaddobása a keresztléc fölé ment, így a vendégek egy góllal győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a svájci Luka Maros volt nyolc találattal, Császár hattal zárt.

A Veszprém jövő szombaton a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában.

Mérkőzéstükör (forrás: handballveszprem.hu)

Xavi Sabaté: Először is gratulálok az ellenfelünknek a mai nagyszerű meccshez. Ezúttal velünk volt az a szerencse, amely a szezon korábbi szakaszában hiányzott. Ez jó jel számunkra. A végeredmény egyértelműen mutatja, hogy milyen kemény meccs volt a mai. Nem voltunk jók védekezésben az első félidőben, az ellenfelünk kilenc méterről tíz lövéséből nyolcszor betalált. A második játékrészre éppen ezért úgy döntöttünk, hogy változtatunk a védelmünkön, és magasabb védőkkel játszottunk, mint amilyen Blagotinsek és Ligetvári. Úgy gondolom, hogy ez bevált, mivel a második félidőben csupán két gólt szereztek kilenc méterről. Ez fontos volt számunkra, hiszen Császár és Maros az első játékrészben lenyűgözően játszott. Támadásban jól teljesítettünk a fontos pillanatokban. Több játékosunk - akiknek korábban időre volt szüksége - fokozatosan fejlődik és lép előre, ilyen Blagotinsek és Ligetvári is. Örülök Gulyás Péternek is, aki kulcspillanatokban játszott nagyon jól. Boldogok vagyunk a győzelem miatt, fontos két pontot szereztünk. Mostantól már a vasárnapi, Presov elleni meccsre készülünk.

Andreas Nilsson: A kezdetektől fogva szoros volt a mai meccs. Nem volt sok gyors indításunk, és ez problémát okozott. Nehéz volt a Schaffhausen ellen játszani, nagyon lefárasztottak minket. Végül sikerült megoldanunk a problémát, köszönhetően a magas védőinknek is. Szerencsések vagyunk, hogy sikerült itt ma megszereznünk a két pontot, ezen a nagyon jó meccsen. Boldogok vagyunk, hogy továbbra is harcban lehetünk a harmadik helyért a csoportban.

Peter Kukucka: Gratulálok a Veszprém győzelméhez. Örülök, mivel az elmúlt Bajnokok Ligája mérkőzéseinken csupán negyven percig voltunk meccsben, ma viszont hatvan percig. Nagyon jó volt látni, hogy az utolsó pillanatig harcoltunk. Természetesen kicsit csalódott is vagyok, ugyanakkor elégedett lehetek a srácok teljesítményével, hiszen meccsről meccsre látszik a fejlődési folyamat a csapatunkon. Ez nagyon fontos számomra.

Luka Maros: Nagyon kemény meccs volt, és egyben talán a legjobb számunkra ebben a szezonban. Hatvan percig igazi csapatként játszottunk. A végén csupán egy gól hiányzott a döntetlenhez, de nagyon sokat tanulhattunk ebből a meccsből, ahogy az egész Bajnokok Ligája idényből, és ezt biztosan kamatoztatjuk majd a következő szezonban.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 13. forduló, A csoport:
Kadetten Schaffhausen (svájci)-Telekom Veszprém 27-28 (15-16)

A Veszprém gólszerzői: Gajic, Ilic 5-5, C. Rodriguez 4, Nilsson, Blagotinsek 3-3, Ugalde, Nagy L. 2-2, Gulyás, Iváncsik G., Kopljar, Lékai 1-1

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont/12 mérkőzés (324-276), 2. Paris Saint-Germain (francia) 20/12, 3. Telekom Veszprém 16/13, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/11 (297-282), 5. THW Kiel (német) 11/12 (302-307), 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/12, 8. Kadetten Schaffhausen 2/12

szombaton játsszák:
B csoport: MOL-Pick Szeged - PPD Zagreb (horvát) 17.30
Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/12 mérkőzés, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17/13, 3. Vive Tauron Kielce (lengyel) 16/12, 4. MOL-Pick Szeged 13/12, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/12, 6. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/13, 7. PPD Zagreb 7/12, 8. IFK Kristianstad (svéd) 6/12

Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.