Minden eddiginél több nevező a Honvéd Cross terepfutó versenyen

35 éves múltra visszatekintő sportrendezvénynek adott otthont a megyeszékhely február utolsó hétvégéjén.


Fotók: Mérő Edit

A hagyományosan tél végén megrendezett Honvéd Cross elnevezésű nyílt terepfutó verseny idén minden eddiginél több nevezőt számlált, 7 évestől egészen 77 éves korig.

Id. Vass Tibor, a rendező Veszprémi Honvéd Sportegyesület tiszteletbeli elnöke elmondta: Az évek során többször változott a verseny nyomvonala, az utóbbi időben a Verga Zrt. fejlesztéseinek köszönhetően felújított erdei futókört is érinti az útvonal. Az infrastruktúrát rendre a Magyar Honvédség biztosítja a rendezvényhez a Schönherz-pályán.

A versenyzőknek kategóriától függően 1, 2, 3, vagy 4 kört kellett teljesíteniük a város határain belül található, mégis kifejezetten erdei terepen, így 2,6 km és 10,4 km közötti távokat gyűrtek le. A megmérettetés kitűnő alkalmat kínált egyúttal arra is, hogy a futók leteszteljék erőnlétüket, és a téli alapozó időszak sikerességét.

Eredmények

F10: 1. Birnbauer Zsombor (VEDAC), 2. Nagy Bence (Gerecse TK)
N10: 1. Országi Zsófia (BTK), 2. Bordács Mónika (Gerecse TK), 3. Gaschler Janka (VHS)
F12: 1. Molnár Botond, 2. Bálint Gergő, 3. Majerhoffer Norbert (mindhárman VHS)
N12: 1. Rédling Renáta, 2. Szemán Kata, 3. Birnbauer Dalma (mindhárman VEDAC)
F14: 1. Angyal Dániel, 2. Kovács Márk, 3. Vincze Barnabás (mindhárman VHS)
N14: 1. Tóth Eszter, 2. Szemán Kitti, 3. Torda Csenge (mindhárman VEDAC)
F16: 1. Edvy András (VEDAC), 2. Etlinger András (VHS),3. Miskey Bendegúz (VHS)
N16: 1. Országi Sára (BTK), 2. Tátrai Teréz (VHS), 3. Lantai Boróka (VHS)
F18: 1. Imre Kornél (VEDAC), 2. Balogh Zsombor (VEDAC), 3. Bácskai Péter (VHS)
F21: 1. Heilig Dániel (Alsóörs), 2. Papp Ferenc (VEDAC), 3. Ódor Zoltán (Gerecse TK)
N21: 1. Badis Anissa (VEDAC), 2. Bencsik Kamilla (VEDAC), 3. Pózna Anna (Veszprém)
F35: 1. Fonyó Sándor (Veszprém), 2. Stadler Ákos (Veszprém), 3. Weibl Zoltán (Győr)
N35: 1. Dr. Bellér Zsuzsanna (Veszprém), 2. Konrád Rita (Gerecse TK), 3. Veingartner Ágnes
(Gyulafirátót)
F45: 1. Szemán János (VEDAC), 2. Péntek Gábor (BSC), 3. Szántó József (Veszprém)
N45: 1. Sefcsikné Solymosi Ildikó (Gyulafirátót), 2. Németh Zsoltné (VHS), 3. Böröczkyné Makai Anna (VHS)
F55: 1. Wimmer László (Futapét), 2. id. Fonyó Sándor (Veszprém)
F65: 1. Ládi János (BTK), 2. id. Vass Tibor (VHS), 3. Németh Jenő (BTK)
Helyőrségbajnokság N35+ kategória: 1. Vass Szilvia, 2. Széplaki Erika, 3. Kapturné Bíró Anna (mindhárman VHS)

Hozzászólások

Név E-mail cím A képen látható számsor:
Hozzászólásommal elfogadom a hajraveszprem.hu szabályzatát.

A rovat további cikkei

Facebook