Negyedszer is győzött a Veszprém

A Telekom Veszprém hazai pályán 26-24-re legyőzte a német THW Kiel csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap.

A hazaiak közül ezúttal Ancsin Gábor és a francia William Accambray hiányzott a keretből, a szezont a vártnál gyengébben kezdő németeknél pedig a horvát Domagoj Duvnjak nem játszott sérülés miatt.

A meccs elején Steffen Weinhold góljainak és Andreas Wolff védéseinek köszönhetően ellépett a rendkívül gyorsan játszó vendégcsapat (3-7), ezért Ljubomir Vranjes vezetőedzőnek már a tizedik percben időt kellett kérnie.

A folytatásban is sok ziccert kihagyott a Veszprém, de Renato Sulic beállásával támadásban és védekezésben is hatékonyabbá vált a játéka (10-10). Kilenc perc után szerzett ismét gólt a Kiel, és a szünetben újra hárommal vezetett, elsősorban Wolff kapus remek, ötvenszázalékos teljesítménye miatt (12-15).

Képgaléria a cikk végén

Három hazai találattal kezdődött a második felvonás, és a 38. percben - a mérkőzés során először - a vezetést is átvette a Veszprém (18-17), mert a védekezése mellett a támadójátéka is egyre jobban működött, Mikler Roland pedig kiválóan védett. Mivel a németek cserekapusa, a dán Niklas Landin is elkapta a fonalat, a korábbiaknál kevesebb gól született.

Tíz perccel a vége előtt Nagy László egyik ujja megsérült, ennek ellenére a hajrában, döntetlen állásnál visszaállt (23-23) és gólt is szerzett. A második félidőben nemcsak a csapatkapitány, hanem többek között Dejan Manaszkov, Dragan Gajic és Momir Ilic is remekül játszott, így az előző idény BL-bronzérmese nagy csatában győzött.

A THW Kiel - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa Steffen Weinhold volt nyolc találattal.

A veszprémiek jövő vasárnap a tavalyi BL-győztes lengyel Vive Kielce otthonában folytatják szereplésüket a csoportkörben.

Mérkőzéstükör

Ljubomir Vranjes: Nagyon elégedett vagyok, két fontos pontot szereztünk. Az első félidő nem volt rossz, 17 hibás lövésünk volt, de ezt tettük a két világ legjobb kapusával szemben. Weinhold nagyon veszélyes volt, ahogy kapusok is. A szurkolók nagy nyomást helyeztek az ellenfélre, amelyet megköszönök. THW Kiel nagyszerű ellenfél, nem lehet biztosra menni, de továbbra is az előttünk álló mékőzésekre koncentrálunk.

Dejan Manaskov: Nagyon örülök a két pontnak, ez egy nagyon kemény meccs volt. Két ellentétes félidőt játszottunk, összességében örülök a két pontnak.

Alfred Gíslason: Gratulálok a Veszprémnek. Remek első félidőt követően, a második félidő 35-40 percben több hibáink voltak, de magunkra találtunk, próbáltunk visszajönni a meccsbe, ami sikerült is. A meccs hajrájában veszítettünk, de ezt elfogadjuk, ilyen az élet, próbáljuk leszűrni a tanulságokat.

Steffen Weinhold: Gratulálok a Veszprémnek. Jól kezdtük a mérkőzést remek volt a kapusunk. A második félidőben esélyt adtunk a Veszprémnek, hogy egyenlítsenek. Az utolsó öt percben nem sikerült fordítnai, de Mikler tett róla hogy ne vigyük el a két pontot Veszprémből.

Telekom Veszprém - THW Kiel 26:24 (12:15)

Veszprém, vezette: Zotyin, Vologykov (oroszok)

Veszprém: Mirko Alilovic - Gasper Marguc 1, Andreas Nilsson, Nagy László 3, Schuh Timuzsin, Momir Ilic 6, Cristian Ugalde, csere: Mikler Roland (kapus), Lékai Máté 5, Renato Sulic 2, Iman Jamali 1, Kent Robin Tönnesen, Blaz Blagotinsek, Dragan Gajic 4/1, Dejan Manaskov 4, Mirsad Terzic
Vezetőedző: Ljubomir Vranjes

Kiel: Andreas Wolff - Niclas Ekberg 3, Steffen Weinhold 8, Patrick Wiencek 3, Miha Zarabec 3, Lukas Nilsson 2, Emil Frend-Öfors, csere: Niclas Landin (kapus), Christian Dissinger 1, Nikola Bilyk 3, Rene Toft Hansen, Ole Rahmel, Marko Vujin 1, Rune Dahmke, Christian Zeitz
Vezetőedző: Alfred Gíslason

Hétméteresek: 2/1, illetve 1/0
Kiállítások: 6 perc, illetve 2 perc