Három vereség után nyert a Veszprém

A Telekom Veszprém házigazdaként 31-26-ra legyőzte a lengyel Vive Kielce együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, szombaton.

A hazaiak keretéből Renato Sulic, William Accambray és Ancsin Gábor hiányzott.

Michal Jurecki vezérletével a vendégek voltak előnyben a meccs elején (3-4), de Mikler Roland védéseit kihasználva gyorsan fordított a Veszprém (6-4). A 21. percben is két gól volt a hazaiak előnye, de a tavalyi BL-győztes három perc alatt fordított (11-12).

A hajrában Alex Dujshebaev kétszer is betalált, de a Veszprém tartotta a lépést ellenfelével, így a szünetben döntetlen volt az állás (15-15).

Képgaléria a cikk végén

A második felvonásban szinte végig a házigazdák vezettek, a 42. percben már néggyel (22-18). Lékai Máté és Andreas Nilsson remekül játszott, a Kielce pedig szinte csak Jurecki góljaira számíthatott ebben az időszakban.

A végjátékban is magabiztosabb és hatékonyabb volt a Veszprém, és megérdemelten nyert.

A Kielce - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa Jurecki volt kilenc találattal.

A férfi Bajnokok Ligája csoportmérkőzései a horvátországi Európa-bajnokság után, február közepén folytatódnak.

Mérkőzéstükör (forrás: handballveszprem.hu)

Ljubomir Vranjes: Köszönöm a gratulációt, Talant. Kemény meccs volt, két jól küzdő csapat között. Azt gondolom, hogy jól kezdtünk az első félidőben. Jó volt a hozzáállásunk, szerettük volna játszani a kézilabdát. Voltak kiállításaink, amik megváltoztatták a helyzetünket. A Kielce egy jó csapat, amely fizikálisan játszik. A végén, megérdemeltük a győzelmet. Ma kapusunk is jól teljesített. Ennek nagyon örültem. Tetszett a játékosaim mai hozzáállása. Ezt szerettem volna ma látni.

Andreas Nilsson: Nehéz mérkőzés volt. Mindig ilyen meccseket játszunk egymás ellen, de ma sikerült győzelmet aratnunk. A védelmünk, valamint a kapusteljesítmény kiváló volt. Ennek köszönhetően könnyű gólokat tudtunk szerezni a leindításokból, amely végül hozzá segített minket a győzelemhez.

Talant Dujshebaev: Gratulálok a Veszprémnek. Nem igazán szeretnék a mérkőzésről beszélni, amíg nem néztem vissza és elemeztem. Többet tudok majd mondani, miután újra láttam a meccset. Most elég sok érzelem dúl bennem, így nem is mondanék többet.

Manuel Strlek: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, ma nagyon jól játszottak. A Veszprém legyőzéséhez szükség van a könnyű gólokra, mivel nagyon nehéz velük szemben a 6-6 elleni játék. Gratulálok a csapattársaimnak a mai küzdelemhez. Szeretnénk jobb eredményt elérni a csoportban. Azon fogunk továbbra is dolgozni, hogy ez sikerüljön a szezon második felében.

Telekom Veszprém-Vive Kielce 31-26 (15-15)