Kis-Balaton Bajnokság: több mint kétszáz nevezés

Futó, ügyességi és dobószámokban mérték össze tudásukat a résztvevők a Kis-Balaton Bajnokságon.

http://www.hajraveszprem.hu/documents/cikkek/lead_kepek/2018/07/23/7034.jpg

A hagyományoknak megfelelően a Balaton Bajnokság előtt a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) a legifjabb generáció számára rendezte meg a Kis-Balaton Bajnokságot. Az idén először a főverseny előtti napon bonyolították le az U11-es, U13-as erőpróbát, hogy a kicsiknek is megfelelő figyelem jusson. Több mint kétszázan neveztek a versenyre, ahol a dobószámokban csakis igazolt sportolók vehettek részt, de a futó és ügyességi számokban bárki elindulhatott.

A tizenegyedik alkalommal meghirdetett vetélkedőre szerte az országból érkeztek egyesületek, például Pécsről, Győrből, vagy a fővárosból is.

A VEDAC pontszerzői és a számok nyertesei

U11. Fiú.
60 méter: 1. Kislaki Péter (PSN Zrt.) 9.1. 600: 1. Iróczki Ambrus (Tovafutók) 2:00.9, 3. Kovács Botond (VEDAC) 2:04.5, 5. Ipacs Zalán 2:10.0. Távolugrás: 1. Kislaki Péter (PSN Zrt.). Kislabda hajítás: 1. Pukli Gergő (SVSE) 35.65, 3. Kovács Máté (VEDAC) 29.64, 4. Varga Áron (VEDAC) 26.83, 5. Esső Ádám (VEDAC) 24.78, 6. Kárpáti Levente (VEDAC) 24.38.

U11. Leány.
60: 1. Csahóczi Kamilla (KVDSE) 8.9, 5. Kovács Dóra (VEDAC) 10.0. 600: 1. Mayer Luca (Tovafutók SE) 2:05.5, 3. Lázár Gréta (VEDAC) 2:35.2, 4. Dobi Míra (VEDAC) 2:47.0. Távolugrás: 1. Csahóczi Kamilla (KVDSE) 4.26, 3. Kiss Vivien (VEDAC) 3.48, 4. Vizeli Melinda (VEDAC) 3.44. Kislabda hajítás: 1. Vágó Zsófia (Csepeli DAC) 31.12, 2. Kiss Vivien (VEDAC) 27.74, 5. Dobi Míra (VEDAC) 14.96.

U13. Fiú.
60: 1. Trenka Ádám (TÁC) 7.6. 600: 1. Harhai Péter (SVSE) 1:54.0, 6. Dikter Ábel (VEDAC) 2:31.6. Távolugrás: 1. Trenka Ádám (TÁC) 5.66, 5. Vadas Márk (VEDAC) 3.60, 6. Gáspár Olivér (VEDAC) 3.59. Kislabda: 1. Birnbauer Zsombor (SVSE) 45.08, 3. Papp- Valkó Benedek (VEDAC) 36.09, 4. Bankó Milán (VEDAC) 31.09, 5. Gáspár Olivér (VEDAC) 22.05, 6. Bankó Olivér (VEDAC) 21.36.

Leány.
60: 1. Kapuy Júlia (BDSE) 8.4, 3. Zsoldos Eszter (VEDAC) 8.6, 4. Felber Zselyke 9.1, 6. Vajthó Barbara (VEDAC) 9.3. 600: 1. Ecseri Angéla (CVSE) 1:47.5, 2. Szemán Kata (VEDAC) 1:50.0, 3. Felber Zselyke (SVSE) 1:52.0, 5. Esső Dóra (VEDAC) 1:57.2. Távolugrás: 1. Kapuy Júlia (BDSE) 4.76, 6. Zsoldos Eszter (VEDAC) 4.14. Kislabda: 1. Kerékgyártó Dóra (SVSE) 43.36, 3. Bátor Boglárka (VEDAC) 36.47, 5. Varga Tímea (VEDAC) 27.28, 6. Bodnár Erika (VEDAC) 27.26.

Dobószámok győztesei és VEDAC-os pontszerzők

Fiú.
Kalapácsvetés (3 kg): 1. Füredi Dániel (Pápai AC) 62.78, 4. Görföl Benedek (VEDAC) 48.20, 5. Vajda Bence (VEDAC) 38.62. Súlylökés: 1. Fábián Bendegúz (Csepeli DAC) 8.24. Diszkoszvetés (0.75): 1. Füredi Dávid (Pápai AC) 26.43. Kalapácsvetés (2 kg): 1. Füredi Dominik (Pápai AC) 47.64.

Leány.
Diszkoszvetés (0.75 kg): 1. Gáspár Szilvia (VEDAC) 27.61, 2. Fertig Fanni (VEDAC) 24.03. Kalapácsvetés (2 kg): 1. Fertig Fanni (VEDAC) 48.53, 2. Gáspár Szilvia (VEDAC) 47.45. Gerelyhajítás: 1. Gál Titanilla (CVSE) 24.59.

Hozzászólások

Név E-mail cím A képen látható számsor:
Hozzászólásommal elfogadom a hajraveszprem.hu szabályzatát.

A rovat további cikkei

Facebook