Edzőváltás után győzött a Veszprém

A Telekom Veszprém 29-28-ra győzött szombaton a fehérorosz Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

A Veszprém meccskeretéből ezúttal is Gasper Marguc, Jamali Iman és Ligetvári Patrik maradt ki.

A vendégek gyors és hatékony ellentámadásaiknak köszönhetően a hetedik percben vezettek először (3-4). Előbb Dragan Gajic, majd Kentin Mahé hibázott büntetőt, és néhány ziccer is kimaradt, így a beloruszok a meccs negyedénél már két góllal jobban álltak (8-6).

A 21. percben Gulyás István időt kért, és bár csapata Petar Nenadic és Andreas Nilsson vezérletével elszántan küzdött, a védekezése továbbra is hullámzó, a kapusteljesítménye pedig gyenge volt, így a Meskov egy találattal vezetett a szünetben (16-15).

A hazaiak kapusai - Ivan Pesic és Ivan Mackevics - a második felvonásban is kimondottan jól védtek, emellett több kiállítás is nehezítette a veszprémiek dolgát. Mindezek ellenére ismét átvették a vezetést (19-20), sőt néhányszor a kétgólos különbségért támadhattak. Nem jártak sikerrel, sőt eladott labdáikat kihasználva egy 4-0-s sorozattal fordítottak a házigazdák, akik a meccs során először vezettek hárommal (26-23).

Fotó: Vörös Dávid

A Veszprém egy 4-0-s szériával válaszolt, vagyis hét perccel a vége előtt ismét fordított. A rendkívül izgalmas hajrában egy góllal vezettek a vendégek, de a lefújás előtt nem adták vissza a labdát a játékvezetői sípszó után a hazaiaknak, ezért a Meskov hétméterest kapott, de Mikler Roland bravúrral hárított.

A fehérorosz csapat legeredményesebb játékosa éppen az utolsó büntetőt elhibázó szerb Darko Djukic volt öt góllal.

A két győzelemmel és két vereséggel álló Veszprém jövő szombaton a címvédő francia Montpellier otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Ez volt a magyar csapat első mérkőzése a megbízott edzőpáros, Gulyás István és Pérez Carlos irányításával. A tavaly nyáron érkezett svéd Ljubomir Vranjest a gyenge eredmények miatt hétfőn mentették fel a munkavégzés alól.

Mérkőzéstükör (forrás: handballveszprem.hu)

Gulyás István: Nagyon nehéz meccsünk volt, amelyre keményen készültünk. Nehéz szituációban volt a csapat, igyekeztünk felrázni őket a héten. Megpróbáltam lelket önteni beléjük, és kihozni a traumából a társaságot, hogy a hétvégén mosolyogva és felszabadultan tudjunk Bresztbe jönni. Tudtuk, hogy a Breszt nagyon gyors játékot játszik, ezt be is mutatta ma. Azt gondolom, hogy a második félidőben egy olyat húztunk, amire nem volt válaszuk, és ezzel tudtuk megnyerni a mérkőzést.

Borut Mackovsek: Ez egy nagyon kemény meccs volt. Tudtunk, hogy az lesz számunkra, hiszen a szezon kezdete óta problémákkal küzdöttünk. Nagyon jó munkát végeztünk az új edzőnkkel az egész hét folyamán. Nem volt túl sok ideje felkészíteni minket, de a csapatunk összeállt, és tudtuk, hogy ez a meccs Bresztben nagyon fontos számunkra, amelyet meg kell nyernünk. Úgy gondolom, hogy ez a mai győzelem jót hatással lesz a gondolkodásmódunkra és a jövőbeli Bajnokok Ligája szereplésünk számára is. Gratulálok a Bresztnek a nagy küzdelemhez és az edzőnknek az első BL győzelméhez.

Manuel Cadenas: Ez egy nagyon intenzív és érdekes meccs volt, mivel mindkét együttes magas szinten játszott. A végeredmény a kihagyott büntetőnek köszönhető, de ettől még gratulálnunk a Veszprémnek, amely megérdemelte a győzelmet. Mi is megérdemeltük volna, ám a Veszprém jobb volt a találkozó utolsó szakaszában, ennek volt köszönhető a sikerük. Gratulálok nekik, nagyon jól játszottak. A hangulat szintén remek volt ma a sportcsarnokban.

Andrei Yurynok: Mindkét csapat kiváló munkát végzett ma, ugyanazon a magas szinten voltunk. Minkét együttes próbálta elkerülni a buta hibákat, így ilyen esetben minden apró hiba számít, és ez be is következett ezen a meccsen. Az összecsapás utolsó részében elkövetett kis hibáinknak köszönhetően veszítettük el ezt a mérkőzést. Sajnos kihagytuk az utolsó hétméteresünket. Gratulálunk az ellenfélnek és sajnáljuk, hogy egy pontot sem sikerült szereznünk.

Eredmény: férfi BL, 4. forduló, A csoport:
Meskov Breszt (fehérorosz)-Telekom Veszprém 28-29 (16-15)

a Veszprém gólszerzői: Strlek 6, Ilic, Nilsson 5-5, Gajic 4, Mackovsek 3, Lékai, Nenadic 2-2, Tönnesen, Balgotinsek 1-1