Fantasztikus mérkőzés, szenzációs siker

A Telekom Veszprém 29-26-ra legyőzte a spanyol Barcelona csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, szombaton.

A hazaiaktól a balátlövő Jamali Iman és a dán beálló René Toft Hansen, a vendégektől a dán balszélső Casper Mortensen, a francia beálló Cedric Sorhaindo és a Veszprém korábbi kiváló irányítója, az izlandi Aron Pálmarsson hiányzott sérülés miatt.

Nagy küzdelem és óriási iram jellemezte már az első perceket is, majd az első félidő kétharmadánál a veszprémiek - hatékonyabb védekezésüknek köszönhetően - magukhoz ragadták a vezetést (12-10). Három perccel a szünet előtt még három góllal vezettek a házigazdák, de a hajrát elrontották, így a második felvonás döntetlenről indult.

Képgaléria a cikk végén

Petar Nenadic irányításával remekül kezdte a második harminc percet a Veszprém, ezért Xavier Pascual, a katalánok vezetőedzője a 38. percben időt kért (19-16), csapata pedig átállt a hét a hat elleni játékra, vagyis támadásban létszámegyenlőségnél is levitte a kapust. A meccs háromnegyedénél egyenlített a Barcelona, ám a házigazdák ismét meg tudtak lépni három találattal, mert Mikler Roland, illetve Sterbik Árpád is kiválóan védett, csapattársaik pedig nagyszerűen védekeztek.

A hajrában már nem tudta csökkenteni a különbséget a vendégcsapat, így a Veszprém továbbra is versenyben van az A csoport második helyéért.

A magyar bajnok MOL-Pick Szeged vasárnap a szlovén Celje vendége lesz, a hét győzelemmel és négy vereséggel rendelkező Veszprém pedig jövő szombaton a macedón Vardar Szkopje otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Mérkőzéstükör (forrás: handballveszprem.hu)

David Davis: Minden tiszteletem Xavi Pascualé. Minden alkalommal nyerni akar, hiszen ő egy kiváló edző, aki már évek óta magas szinten tudja tartani a Barcát. Jó nap a mai a köszönetnyilvánításra azoknak, akik támogattak. Köszönöm mindenkinek, a játékosoknak, és akik a Klubnál dolgoznak, de főleg a vezérigazgatónknak, Dr. Csík Zoltánnak. Ugyanis ő hozta meg anno a végső döntést a szerződtetésemről. Köszönöm a bizalmat, és remélem tetszett a mai teljesítményünk neki is. A meccs maga nagyon nehéz volt, de talán a hazai pálya előnye nálunk volt. Az első félidőben mindkét együttes hibázott, de nagyjából egyenlő ellenfelek voltunk. Végül szerintem azért sikerült nyerni, mert több védésünk volt a második játékrészben, de egyébként fej-fej mellett haladtak a csapatok. Gratulálok a játékosaimnak, és Petar Nenadicnak. A világbajnokságról visszaérve megkértem, hogy játsszon balátlövőt, és ő vette a kihívást. Kulcsjátékos volt ma.

Petar Nenadic: Nem sok csapat tudja legyőzni a Barcelonát. Minden Bajnokok Ligája mérkőzés nehéz, különösen a világbajnokságot követően. Sok játékos és edző szerepel saját nemzete csapatában, fáradtan és sérülésekkel térnek vissza, de ez mindig ilyen. Úgy gondolom, hogy az edzők elmondtak mindent a mérkőzésről. Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, fantasztikusak voltak. Sok barátom van Barcelonában, valamint Xavi Pascual az edzőm volt. Jó egészséget kívánok nekik és remélem, hogy találkozunk Kölnben.

Xavi Pascual: Gratulálok a Veszprémnek. Szerintem mindkét csapat számára remek találkozó volt. Köszönöm a Veszprém Aréna közönségének is, lenyűgöző itt játszani, de egyben nehéz is. A világon ebben a csarnokban a legjobb játszani. Azt gondolom, hogy a Veszprém jól kezdett az elején, és sok gólt lőttek előnyös helyzetekből. A második félidő szinte ugyanez volt, sokszor hibáztunk tiszta ziccerekben. Örülök a kapusom, Kevin Möller teljesítményének. Meglátjuk jövő héten mit hozunk ki a Kristianstad elleni találkozóból.

Kevin Möller: Gratulálok a Veszprémnek! Úgy gondolom, hogy ez egy jó mérkőzés volt, ami bárhogy alakulhatott volna. Nekünk több szerencsére lett volna szükségünk. A Veszprém nagyon jól játszott ma és a hangulat is fantasztikus volt. Nagyon büszke vagyok, hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek. A végsőkig küzdöttünk.

Eredmény,férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló, A csoport: Telekom Veszprém-Barcelona (spanyol) 29-26 (15-15)

A Veszprém gólszerzői: Mahé, Nenadic, Tönnesen, Manaszkov 4-4, Mackovsek, Lékai 3-3, Ilic, Nagy L. 2-2, Nilsson, Marguc, Strlek 1-1

Az állás: 1. Barcelona 18 pont, 2. Vardar Szkopje (macedón) 15, 3. Telekom Veszprém 14 (317-300), 4. Vive Kielce (lengyel) 14 (348-336), 5. Rhein-Neckar Löwen (német) 12, 6. Montpellier HB (francia) 5 (294-318), 7. Meskov Breszt (fehérorosz) 5 (300-344), 8. IFK Kristianstad (svéd) 5 (317-368)