Egy hét alatt négy nemzetközi viadal

Velenjében, Eszéken, Budapesten és Manheimben versenyeztek a VEDAC atlétái, Kállay Dániel utánpótlás Európa-bajnoki szintet futott.

EA Classic Meeting – Velenje

Három veszprémi versenyző képviselte városunkat június 28-án, a szlovéniai Velenjében, az EA Classic Meeting sorozatba tartozó viadalon. A felnőtt VB-szinttel rendelkező Minczér Albert és az utánpótlás EB biztos résztvevőjének számító Hudi Ákos mellett Kállay Dániel 1500 méteren kísérelte meg a kontinensviadalon való részvételhez szükséges szintidő teljesítéséhez. A VEDAC futója remek versenyzéssel 3:45,69-es időeredménnyel végrehajtotta tervét, és az erős mezőnyben az 5. helyen végzett.

Kállay Dániel

Minczér Albert 3000 méter akadályon szintén 5. lett, az olimpiai B szintet is a tarsolyában tudó atléta egy taktikai versenyben 8:43,26 másodpercet futott. A futóversenyek krónikájához hozzá tartozik, hogy 400 méteren Deák Nagy Marcell idén már másodszor javította meg a junior magyar csúcsot, a 45,74 másodperces eredményével 3. lett.

Férfi kalapácsvetésben Hudi Ákos rendkívül erős mezőnyben mérette meg magát a felnőttek között. A versenyt a szombathelyi Pars Krisztián nyerte 76,87 méterrel, Hudi Ákos 69,94 méterrel 10. lett.

U-20 Válogatott Viadal

A horvátországi Eszéken a négy nemzet – horvát, cseh, magyar, szlovén – részvételével rendezték meg a junior (U-20) válogatott viadalt június 29-én, ahol a magyar női csapat győzött, a férfiak a második helyen végeztek, összesítésben a magyar válogatott második lett. A veszprémi színeket a VEDAC hat atlétája képviselte.

A magyar csapat

A férfiak között két veszprémi győzelem született, Szalai Benjamin 3000 méter akadályon (9:04,61) nyert, Töreky Balázs férfi kalapácsvetésben (69,83) bizonyult a legjobbnak. Versenyen kívül indult kalapácsvetésben Árvai Krisztián is, aki 68,91 métert doborr. Gönczöl Máté 110 méter gáton szerzett bronzérmet (14,49), majd a 4x100 méter váltóval is harmadik lett (42,32) Hajósy Antallal, Gera Szabolccsal és Hegedüs Mátyással kiegészülve.

A VEDAC-os lányok közül Fertig Fruzsina szerepelt a legjobban, 61,09 méterrel lett második, ami a közelgő junior EB-n döntős helyezést érhetne. Fruzsina fő száma mellett súlylökésben is indult, 9,81 méterrel 8. lett. Loránd Lilla két bronzérmet is begyűjtött, egyéniben 400 méteren ért oda a dobogóra (56,61), a 4x400 méteres váltó tagjaként is – Loránd Lilla, Kálmán Csenge, Németh Zsófia, Kiss Ágnes – harmadik lett (3:55,30).

Honvéd Nemzetközi

Budapesten, az Iharos pályán rendezték július 2-án a Honvéd Nemzetközi Atlétikai Versenyt, ahol a VEDAC egy kisebb csapattal képviselte Veszprémet, és négy érmet gyűjtött be. 1500 méteren a nők között Bozzay Boglárka nyert (4:25,53), a férfiak versenyében Kállay Dániel ezüstérmet szerzett (3:47,18), Kilián Dániel pedig hatodik lett (3:59,45).

Bozzay Boglárka

400 méteren a férfiak között Bartha László 48,35 másodperccel a dobogó harmadik fokára állhatott fel, a nők között Loránd Lilla negyedik (56,08), Szedlák Katalin hetedik (1:03,17), Kovács Vanessza nyolcadik (1:05,71) lett. A VEDAC dobó szakágát Mozsdényi Dávid képviselte, aki diszkoszvetésben bronzérmet szerzett 55,12 méteres eredménnyel.

Manheim Nemzetközi

A németországi Manheimben Fertig Fruszina egyetlen veszprémiként vett részt július 2-án egy rangos nemzetközi versenyen. Női kalapácsvetésben szoros csatában, 60 méter közeli eredménnyel (59,88) a második helyet szerezte meg.