Sikerült a javítás a Honvéd ellen

A VESC férfi kosárlabdacsapata a harmadik negyedben mutatott ponterős játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Honvéd ellen.

A VESC a következő héten is hazai pályán szerepel, de ezúttal nem bajnokin, hanem a HEPP kupa keretein belül. December 9-én, pénteken 18.30-tól a Kanizsa KK csapatát fogadják Faragóék a Vetési Gimnázium csarnokában.

mérkőzéstükör

Szájer József: Az előző napi ezdésen a hasonló dobó szituációkat gyakoroltuk, melyekből a mai mérkőzésen jó dobószázalékkal sikerült célozni a játékosaimnak. A harmadik negyedben nyújtott extra dobóteljesítmény után várható volt, hogy a végére egy kicsit visszaesünk. Próbálunk tovább javítani a dobó statisztikánkon, s ha ez sikerül, akkor azokat a meccseket, melyeken 20-30 ponttal meglépünk az ellenféltől, nagyobb arányú győzelmet is arathatnánk. A következő heti Kanizsa elleni kupamérkőzés jó felkészülésként szolgálhat a rá következő Bonyhád elleni bajnokira.

veszprémi egyetem sc - budapest honvéd 76:63 (25:20, 23:17, 20:4, 8:22)

Vetési Albert Gimnázium, 250 néző.

VESC: Faragó 28/15, Fekete Cs. 10, Kováts, Mérész 10, Horváth R. 13/9. Csere: Kiskós 4, Oltárczy 11/9. Edző: Szájer József.

Honvéd: Bohanek 13, Földi 5/3, Nagy V. 6, Taga 9/9, Tursics 11. Csere: Benyó 2, Kohári 8, Stefán, Szelecki 9, Theisz. Edző: Mészáros István