Biztosan a négy között

A Pápa idegenbeli legyőzésével bebiztosította a helyét a nyugati csoport legjobb négy csapata között a VESC férfi kosárlabda csapata.

Izgalmas, kemény mérkőzésnek ígérkezett a veszprémiek pápai vendégjátéka, hiszen mindig igazi rangadó a két együttes csatája. Legutóbb, Veszprémben is paprikás hangulatú mérkőzést produkált a két csapat, és ezúttal is igazi presztizscsatára készültek. A veszprémiek előrelátóak voltak, és harmadik, nemzetközi játékvezetőt kértek a mérkőzésre, Pál Zoltán két társával együtt mindvégig rendet és fegyelmet tartott a pályán.

Az első negyedben mindkét csapat elsősorban a támadással foglalkozott, amiből a Pápa jött ki jobban. A hazaiak megléptek 16:10-re, de a vendégek egy 0:8-as rohammal megfordították az eredményt (16:18), és a negyed hajrájában sikerült megtartaniuk az előnyt. (21:23)

A második negyedben új lendület kaptak a veszprémiek, ismét egy 0:8-as szériát produkáltak, és elhúztak 21:31-re. A pápai csapat nem tudott közelebb férkőzni, a vendégek rutinosan tartották meg az előnyüket a félidő végéig. (32:42)

A szünet után folytatódott a vendégek magabiztos és jó játéka, így már 48:61-re is vezettek. Ekkor azonban egy nagy rohamot indítottak a hazaiak, és a harmadik negyed végére felzárkóztak egy 9:0-s sorozatnak köszönhetően. (57: 61)

A záró negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva estek a kosarak, de a legfontosabb, hogy a mieink tartani tudták az előnyüket. Mindkét csapat odatette magát a végjátékban, de taktikus játékkal megérdemelten nyerték meg a mérkőzést a veszprémi srácok. (82:91)

Mérkőzéstükör

- Fontos mérkőzésen vagyunk túl, hiszen biztosítottuk a helyünket a legjobb négy között. Korrekt játékvezetés mellett, fegyelmezett játékkal tudtuk megnyerni az összecsapást – mondta Molnár István, a VESC mestere.

Pápai KC – Veszprémi Egyetemi SC 82:91 (21:23, 11:19, 25:19, 25:30)

Pápa: Károly 10, Fülöp, Horváth R. 13/3, Kollár 14/6, Lázár 19/3. Cserék: Ács 16/3, Pethő 2, Vajda 4, Magyar 4, Horváth A., Perger. Edző: Vajda József.

VESC: Faragó 17/6, Mérész 8/3, Jilling 16, Szabó 14, Pataki 6. Cserék: Bovánovics 21/9, Fekete 4, Horváth D., Nagy 5/3, Gábriel, Kiskós, Száraz. Edző: Molnár István