Megküzdöttek érte!
A szlovén bajnoki cím egyik nagy harcosával találkozott szombat este a Veszprém, a Celje Pivovarna Lasko otthonában léptek pályára, ami tulajdonképp majdhogynem hazai pályának is nevezhető, miután a szlovén csarnok tervei alapján készült a Veszprém Aréna.

Hat gólt szerző Gulyás Péter (Fotó: archív)
Már előre mindenki tartott a mérkőzéstől, a Celje erős otthon, bárkit le tudnak győzni, ráadásul nálunk Nagy László 6 hétre kidőlt és bár Zeitzet nevezték a találkozóra, csak végszükség esetén kívánták bevetni húzódása miatt.
Nehezen kezdtek a csapatok, a veszprémi védekezés nagyon összeállt, a 10. percig a Celje csak hétméteresből talált be, akció próbálkozásaikat a blokk és/vagy Mikler fogta. A támadások ellenben rendre elakadtak, a 10. percben mindössze két lőtt gólnál tartottak a veszprémiek (2:2). Aztán a 13. percre Ilic duplázott és a kezdő jobbátlövő, Gulyás is megmutatta, mit tud azon a poszton, a hazaiak kénytelenek voltak időt kérni (2:5). Az egy perc után Blagotinsek révén meg is szerezték első akciógóljukat a szlovének, de számottevően nem javult támadójátékuk, a védekezésben pedig rendre lemaradtak a veszprémiekről, így például a 21. percben kettős emberelőnyben játszhattunk, miután Zvizejt majd Ivicet is leküldték a pályáról a bírók.

Mikler Roland bravúrosan védett (Fotó: archív)
Sulic mindjárt a 9. percben összeszedett egy kiállítást és a továbbiakban sem ment neki támadásban, így inkább Nilssont küldte helyére az akcióknál Ortega, aminek meg is lett az eredménye, a 27. percben már 6:12-re vezetett a magyar együttes, főként Nilsson és Ilic érdemeként. A félidő utolsó másodperceiben Mikler hárítása után Gulyás még meg tudott indulni és a lefújás előtt még pont betalált Skok kapujába, így 9:14-re a vendégek mentek öt góllal.

Az öt gólt szerző Andreas Nilsson (Fotó: archív)
A második játékrész már nem indult olyan jól, mint ahogy az elsőt befejeztük, két szlovén góllal nyitottak, majd Gulyást is le kellett hozni, egy ütközés során a csípőjét fájlalta, így a 39. percben Zeitz volt kénytelen beállni a jobblövő pozíciójába. A 40. percben már eredményes is volt, eddigre valamelyest rendeződtek a viszonyok, 14:18 volt az állás a német góljával. A 44. percben aztán Gulyás egy hatalmas góllal tért vissza, szerencsére gyorsan gyógyult, így Zeitznek nem kellett sokáig erőltetnie magát. A 49. percben ismerős tűnt fel a pályán a veszprémiek számára, Pesic kapott lehetőséget, Schuch kétperces büntetése után pedig hétmétereshez jutott a szlovén csapat, Zarabec pedig nem hibázott, 18:20 volt az állás, majd az 50. percben üres kapura lőhetett Zvizej, 19:20.

Gasper Marguc két góllal volt eredményes (Fotó: archív)
Nem is csoda, hogy Ortega időt kért, hiszen a félidei ötgólos vezetésből mindössze egy maradt, a szlovénok pedig kezdtek egyre nagyobb nyomást gyakorolni a magyar csapatra. Sajnos az időkérés után sem javult sokat a Veszprém helyzete, továbbra sem tudott ellépni ellenfelétől, Sulicnak továbbra sem ment, Nilsson segítette ki a csapatot beállóban, 56. percben találatával 21:23-ra vezetett a vendégcsapat. Mikler volt a csapat egyik mentsvára, sokszor csak rajta múlt, hogy a Celje ne tudjon egyenlíteni, ami lelkileg nagy előny lett volna a hazai csapatnak. Szerencsére végig sikerült őket csak a tűz körül tartani, de nem közel engedni hozzá.

A hat gólt szerző Momir Ilic (Fotó: archív)
Az 59. perc végén kettővel vezetett a Veszprém, Ivicnek a piros fal fölé emelkedett, de a kapu fölé jó félméterre sikerült a lövés, ráadásul Zvizej gyógyszere el is gurult, Gulyást lökte neki két kézzel a reklámtáblának, így 20 másodperccel a vége lőtt még emberelőnybe is kerültünk, amit ki is használtak a veszprémiek, Marguc adta fel kínaira Ilicnek aki legalább olyan haraggal vágta be a labdát a kapuba, mint a legutóbbi mérkőzésen a kulacsot rúgta a kispad mellett, ezzel a momentummal pedig 21:24-re le is győzte a Celjét a Veszprém.
Mérkőzéstükör (Forrás: mkb-mvmveszprem.hu)
Antonio Carlos Ortega: Először is gratulálok a Celjének. Jól, gyorsan és keményen játszottak. Tudtuk, hogy ez vár ránk, számítottunk arra, hogy nehéz meccsünk lesz. Védekezésben sikerült jól visszazárnunk, a hatosfalunk pedig végig nagyon erős volt. Ez volt a kulcsa a győzelmünknek.
Gasper Marguc: Szoros meccs volt végig, első félidőben jól játszottunk. A másodikban akadtak problémáink, de Mikler Roland nagyon jól védett.
Tamse Branko: Izgalmas meccs volt. Köszönöm a játékosoknak és a szurkolóknak a hozzáállást. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, sajnos a kettő-kettő elleni párharcokban sokat hibáztunk. Jól védekeztünk, de a támadásunkban nem volt elég átütőerő.
Matevz Skok: Sok technikai hibát vétettünk. Meg tudom érteni a csapattársaimat, akik nem voltak elégedettek a bírókkal. Előre kell néznünk, ki kell használnunk a következő meccsen a esélyeinket a továbbjutás kiharcolásához
RK Celje Pivovarna Lasko - MKB-MVM Veszprém KC 21:24 (9:14)
Celje, vezette: Gousko, Repkin (beloruszok)
Celje: Matevz Skok - Luka Zvizej 2, Ivan Sliskovic 3/1, Miha Zarabec 5/4, Vid Poteko 1, Blaz Janc 1, David Razgor 2, csere: David Miklavcic, Blaz Blagotinsek 2, Michal Kasal, Sime Ivic 3, Zivan Pesic, Tilen Kodrin 1
Vezetőedző: Tamse Branko
Veszprém: Mikler Roland - Gasper Marguc 2, Gulyás Péter 6, Chema Rodriguez 1, Renato Sulic 1, Momir Ilic 7/1, Cristian Ugalde, csere: Mirko Alilovic (kapus), Mirsad Terzic, Schuch Timuzsin, Andreas Nilsson 5, Carlos Ruesga 1, Iváncsik Gergő, Christian Zeitz 1
Vezetőedző: Carlos Ortega
Hétméteresek: 7/5, illetve 2/1
Kiállítások: 10 perc, illetve 10 perc