Megyei Taekwon-do eredmények

A közelmúltban rendezték meg a Magyar ITF Taekwon-do Szövetség legrangosabb hazai eseményét, a Magyar Bajnokságot, melyre 31 klubból 265 induló nevezett.

A versenynek ezúttal Üllő városa adott otthont, a két napos rendezvény lebonyolítása nem kis feladat volt, ráadásul a házigazda Sasok Sport Egyesület szinte az utolsó pillanatban kapta meg feladatául a szervezést, azonban kiválóan állta a sarat és a versenybírókkal karöltve igen gördülékenyen bonyolította a megmérettetést. A közönség sok szép pillanatnak volt tanúja, ismét voltak látványos küzdelmek, izgalmas töréstechnikák, szép formagyakorlatok, a legzajosabb sikert – ahogy mindig – most is a csapatversenyek aratták.

A bajnokságon megyénk több Taekwon-do klubja is képviseltette magát kisebb-nagyobb versenyzői létszámmal, és ahogy azt már tőlük megszokhattuk, ismét nagy sikereket arattak, rengeteg érmet hoztak; lássuk tehát az eredményeket.

A Csopaki Hullámtörők TKD Klubból, Szabó Noah gyermek fiú küzdelemben ezüstérmet, Gábor Bianka ifi lány küzdelemben, valamint Szabó Nimród serdülő fiú formagyakorlat versenyszámban bronzérmet szereztek. Edzőjük Gábor Farkas.

A Darazsak TKD Klubból Kántor Katalin, ifjúsági lány formagyakorlat „C” kategóriában aranyérmet, Kovács Adrienn felnőtt női küzdelemben, -75 kg-ban ezüstöt, míg az ifi Vonyó Viktória, „C”-s formagyakorlatban, valamint -50 kg-os küzdelemben is bronzérmet, gyermek „C” kategóriás formában pedig Szarapka Noémi szerzett harmadik helyezést. Edzők: Mucsy Petra és Gipp Róbert.

A Herendi Porcelán SK-ból Róka Norbert képviselte a klubot. Ifjúsági 1. danos formában és küzdelemben második, míg erőtörésben harmadik helyezést szerzett. Edzői Pátkai Zoltán és Pátkai Miklós.

A Balatonalmádi TKD, a Darazsak és a Veszprém közös csapata

A Balatonalmádi Taekwon-do Klubból a felnőtteknél Bécsi Nikolett ismét tarolt: egyéniben -50 kg-os küzdelemben első, míg erőtörésben második helyezést szerzett. A Buday TKD Klubbal közös csapatban indulva küzdelemben, erőtörésben és formagyakorlatban első, speciáltechnikai törésben harmadik helyezést szerzett. Kiss András az ifik között -68 kg-os egyéni küzdelemben lett harmadik. Edzőjük Vajky László.

A Balatonalmádi Mongúzok Taekwon-do SE. csapatából a gyermekeknél ifj. Babicz Mihály formagyakorlatával aranyérmet, -33 kg-os küzdelemben bronzot szerzett, jutalmul haza vihette a legeredményesebb gyermek fiú versenyzőnek járó kupát is. Szolgai Bence serdülő formagyakorlat kategóriában, valamint Somogyi Boldizsár -43kg küzdelemben szereztek ezüstérmet. Zuba Noémi serdülő formagyakorlatával a harmadik helyezést érdemelte ki. Edzők: Kosztyu György és Kosztyu Veronika.

A Padányi Taekwon-do Klubból Kovács Gergő lépett pástra, aki hosszú betegségéből felépülve okozott nagy meglepetést, „C” kategóriás serdülő egyéni formagyakorlat versenyszámban megszerezte az első helyezést. Edzője Bécsi Nikolett.

A Péti Sólymoknál a gyermekek közül Torma Salóme „C” kategóriás formában első, -30 kg-os küzdelemben második helyezést szerzett, így megérdemelten kapta meg a legeredményesebb gyermek leány versenyzőnek járó kupát. Bartha Kornél +48 kg-os küzdelemben szerzett aranyat, Enyingi Sára „C” kategóriás formában lett második, Pénzes Dominik pedig -28 kg-os küzdelemben bronzérmes. Enyingi Ádám a serdülő fiúknál „B” kategóriás formagyakorlatával szintén bronzérmes lett. Edzők: Enyingi László, Enyingi Andrea, Tippán Norbert.

A Marathon TKE Várpalotai Vadak TKD Szakosztályából az ifiknél Simon Zoltán +75kg-os küzdelemben a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Kiss Georgina serdülő lány „B” kategóriás formagyakorlatban első, míg -42 kg-os küzdelemben második helyezést szerzett. Simon Anasztázia – szintén a serdülők között – „A” kategóriás formagyakorlatban, valamint -54 kg-os küzdelemben szerzett bronzérmet. Szabó Dávid a felnőttek között -63kg-os súlycsoportban érdemelte ki a bronzérmet. Edzőjük Hajas Attila.

A Veszprémi Taekwon-do SE-ből Mucsy Petra mindent vitt: az összes egyéni versenyszámát – III. danos formagyakorlat, speciáltörés, erőtörés, -68 kg-os küzdelem – megnyerte, és Sisak Zsófia edzőtársával, valamint a Sasok TKD-val közös csapatban erő- és spectörésben ezüstöt, küzdelemben bronzérmet szerzett. Zsófia egyéniben -56 kg-os küzdelemben és III. danos formában szerzett ezüstérmet. Palatin Zoltán az ifi fiúknál remekelt: -50 kg-os küzdelemben szerzett aranyat. Kerekes Balázs férfi III. danos formagyakorlatban számban állhatott a dobogó harmadik fokára. Edzők: Somlai János, Sebestyén Pál, Kandikó Zoltán.

A bajnokság legeredményesebb klubja a Monor-Tápió, második a hatvani Spirit TKD, harmadik a fővárosi Buday TKD Klub lett. A jó hangulatú esemény után a versenyzők közül sokan nem pihenhetik ki az elmúlt hónapok fáradalmait, néhányan közülük folytatják a felkészülést a május végén, az olaszországi Jesolo-ban megrendezésre kerülő világbajnokságra, többekre pedig egy egészen más jellegű kihívás vár: részt vesznek március 21-22-én az országos dan vizsgán, ahol egy kétnapos, a taekwon-do majd minden területére kiterjedő kőkemény megmérettetésen kell bizonyítaniuk alkalmasságukat a következő mester fokozatra.