Változatos vereség

Hullámzó játék, izgalmas szettek mellett szenvedett vereséget hazai pályán a VESC női röplabdacsapata a Palota ellen.

Álomszerűen indult a mérkőzés hazai szempontból, az első technikai időnél már öt pont volt a különbség (8:3), tökéletes nyitásokkal és pontos támadásokkal az előny egyre nőtt (18:10), végül a szettet simán nyerték a hazaiak (25:13). 1:0.

A második játszmában a vendégek kezdtek jobban (1:4), de az első technikai szünetnél már a veszprémiek vezettek (8:6), a különbség a második technikai időnél még kisebb volt a két gárda között (15:16). A végjátékban a csapatok fej-fej mellett haladtak (23:23), végül a szerencsésebb Palota nyerte a szettet (23:25). 1:1.

A harmadik szett elején sem változott a játék képe, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kialakítani (11:11), innen viszont remek Palota nyitások és rossz hazai fogadások következtében ellépett a vendég csapat (13:22). Jó veszprémi támadásokkal sikerült a különbséget csökkenteni (18:23), ezt a folyamatot azonban Nyári Sándor időkéréssel törte meg és a vendégek a játszmát behúzták (21:25). 1:2.

A negyedik szettben átérezték a veszprémiek a helyzet komolyságát, ennek megfelelően küzdöttek és az első technikai szünetig két pontos (8:6), a másodikig négy pontos előnyt harcoltak ki (16:12). A hazai csapat végig vezetve, megérdemelten nyerte a játszmát a szurkolók hangos biztatása mellett (25:21). 2:2.

Az ötödik szettben megremegett a veszprémi lányok térde, hatalmas előnyt alakított ki a vendég Palota (1:7). Ezt a különbséget azonban óriási erőfeszítések árán sikerült ledolgoznia a hazai csapatnak (12:12). Végül a kétórás csatát a szerencsésebb Palota nyerte jobb hajrájának köszönhetően (12:15). 2:3.

Mérkőzéstükör

Katona Péter: A centereinket még nem tudtuk megfelelően foglalkoztatni, de ha az ötödik szett elejét nem rontjuk el, talán megnyerhettük volna a meccset.

Nyári Sándor: Az első játszmában még nem érkeztünk meg Veszprémbe. A hazaiak pontosan játszottak, nyitásokkal ellehetetlenítettek minket. A folytatásban sem a játékunk, hanem a küzdőszellemünk dominált. A Veszprém nagyszerűn harcolt és a szerencsésebbik csapat nyert.

VESC - Palota RSC 2:3 (13, -23, -21, 21, -12)

VESC: Kovács A. (9), Pintér E. (4), Dordzsceren D. (19), Jezerniczki T. (15), Tobak E. (4), Környei D. (24). Csere: Miovecz Zs., Májusi D. (liberók), Szelle D. (-), Molnár B. (-), Varga N. (2).
Edző: Katona Péter

Palota RSC: Chován Á., Péter K., Papp D., Keppel B., Kovács E., Szikszai V. Csere: Soós I. (liberó), Szücs A., Nyuka N., Oláh E.
Edző: Nyári Sándor