Női kézilabda-vb: A torna további programja

Még két mérkőzés vár a magyar női kézilabda-válogatottra a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, miután nem sikerült a középdöntőbe jutnia.

A csapat vasárnap - magyar idő szerint - hajnali 4.30-tól Argentínával találkozik, és ha nyer, hétfő 10 órától az Elnök Kupáért, vagyis a 13. helyért játszhat a címvédő és Európa-bajnok franciákkal, vagy pedig Angola csapatával.

A jamagai és a jacusirói helyszín a csoportkör utolsó fordulójában búcsúzott, a további mérkőzéseket Kumamotóban rendezik.


Fotó: MKSZ/Kovács Anikó

A torna további programja:
December 8., vasárnap:
középdöntő, 1. forduló:

1. csoport:
Szerbia-Koreai Köztársaság 7.00
Hollandia-Németország 11.00
Norvégia-Dánia 12.30

Állás az 1. forduló előtt: 1. Hollandia 4 pont, 2. Németország 3, 3. Norvégia 2 (56-55), 4. Koreai Köztársaság 2 (53-53), 5. Dánia 2 (51-52), 6. Szerbia 0   

2. csoport:
Oroszország-Románia 7.00
Montenegró-Japán 11.00
Spanyolország-Svédország 12.30
Állás az 1. forduló előtt: 1. Oroszország 4 pont (63-45), 2. Spanyolország 4 (58-42), 3. Svédország 2 (56-56), 4. Montenegró 2 (53-53), 5. Románia 0 (42-58), 6. Japán 0 (49-67)   

alsóházi rájátszás:   
a 13-16. helyért:
Franciaország-Angola 4.30
Magyarország-Argentína 4.30

a 17-20. helyért:
Szlovénia-Brazília 7.00
Szenegál-Kongói DK 10.00

a 21-24. helyért:
Kuba-Ausztrália 2.00
Kazahsztán-Kína 4.30

December 9., hétfő:
középdöntő, 2. forduló:

1. csoport:
Németország-Szerbia 7.00
Dánia-Hollandia 11.00
Koreai Köztársaság-Norvégia 12.30

alsóházi rájátszás:
a 21. helyért 4.30
a 23. helyért 4.30
a 15. helyért 7.00
a 19. helyért 7.00
a 13. helyért 10.00
a 17. helyért 10.00

December 10., kedd:
középdöntő, 2. forduló:

2. csoport:
Oroszország-Montenegró 7.00
Japán-Spanyolország 11.00
Svédország-Románia 12.30

December 11., szerda:
középdöntő, 3. (utolsó) forduló:

1. csoport:
Spanyolország-Oroszország 7.00
Románia-Japán 11.00
Montenegró-Svédország 12.30   

2. csoport:
Hollandia-Koreai Köztársaság 7.00
Szerbia-Dánia 11.00
Norvégia-Németország 12.30

December 13., péntek:

a 7. helyért 3.30
az 5. helyért 6.30
elődöntő 9.30 és 12.30

December 15., vasárnap:   

a 3. helyért 9.30
döntő 12.30