Érvényesült a papírforma

A tabella harmadik helyén álló, nagyobb játékerőt képviselő Gyirmót otthonában sokáig jól tartotta magát a VFC, de a vége sima hazai siker lett.

A veszprémiek igen tartalékos kerettel utazhattak a bajnokság egyik esélyesének kikiáltott Gyirmót otthonába. Tatai az előző fordulóban kapott piros lapja miatt eltiltását tölti, Karakai, Grósz és Czvetkó meghúzódott, előbbi kettő azért a cserepadon foglalt helyet. Finta vírusos betegség miatt az egész héten nem edzett, míg Nagy Károly a sérülése után már futóedzéseket végezhet, de még nincs bevethető állapotban. Kollárt pedig térdszalag-szakadása után a hét közepén megműtötték.

Forrás: foto24.hu

A mérkőzés rövid krónikája:

2.p. Baumgartner ívelt a hosszú saroknál érkező Lakinak, aki egyből lőtt a jobb kapufa mellé.
10.p. Weitner jobb oldalon a 16-os sarkánál lőtt, de a vendégek kapusa védett.
12.p. Horváth 20 méteres lövését védte a vendég kapus szögletre.
24.p. Baumgartner jobb oldalról végzett el szabadrúgást. A labdát visszagurította Kissnek, aki kapásból lőtt, de főlé.
46.p. Laki lépett ki középen, nagy helyzetben lőtt a 11-es pontról de lövését védte a vendég kapus. A kipttanaót ismét Laki rúgta kapura, de Hudec a gólvonal előtt kivágta a labdát.
57.p. Baumgartner jobb oldalról 18 méterről lőtt, de egy védő lábáról szögletre pattant a labda.
60.p. Nagy és Laki kényszerítőzött a vendég 16-oson belül, a csatárunk azonban az oldalhálót találta el.
61.p. Baumgartner szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd a 16-osnál Czanik elé passzolt, akinek éles szögből leadott lövését védte a vendég kapus.
65.p. Sánta végzett el egy szabadrúgást 25 méterről, de lövése s sorfalunkról szögletre pattant.
69.p. Baumgartner bal oldali szögletébe Weitner csúsztatott bele az ötös sarkán, így a labda a hosszú saroknál érkező Laki elé pattank, aki egyből lőtt, de egy védő az ötösön belül menteni tudott.
70.p. 1-0 Baumgartner jobb oldali szabadrúgását Tóth Balázs fejelte a kapuba.
80.p. 2-0 Baumgartner bal oldali szögletét Tóth Norbert csúsztatta fejjel a kapuba.
88.p. 3-0 Baumgartner jobb oldali szabadrúgását Tóth Norbert fejelte közelről a kapuba.

mérkőzéstükör

Orbán Tamás: Tartottuk magunkat amíg tudtuk, de az első hazai gól eldöntött mindent. Gratulálok a haziaknak.

Kiprich József: A pályán pontosan az történt, amit vártam. 90 percig nyomtuk az ellenfelet, amihez külön gratulálok a fiúknak! Nem könnyű ugyanis ilyen nyomás alatt tartani egy csapatot sem. Nekünk ez ma sikerült. Vannak nálunk olyan jó játékosok, akik el tudnak dönteni egy mérkőzést, és ma is ez történt. Tóth Balázs nagyon fontos gólt fejelt, és Tóth Norbi is amikor beállt és fejelt két szép gólt. Kedden a Honvéd ellen sem készülünk másképpen mint ahogyan szoktunk, támadnunk kell a győzelemért, remélem sikerrel.

gyirmót fc - veszprém fc 3:0 (0:0)

Vezette: Fenyvesi Szabolcs (Farkas Balázs, Király Krisztián)

Gyirmót FC: Deli - Kiss, Böjte, Tóth B.; Szabó - Czanik (Pirka a 83. percben), Baumgartner, Horváth, Nagy (Tóth N. a 73. percben) - Laki, Weitner. Vezetőedző: Kiprich József.

Veszprém FC: Kiss - Garai, Pálfi, Fehér, Leitold - Szilágyi, Hudec, Boromissza, Sánta - Babik (Jurik a 80. percben), Szöllőskei (Karakai az 57. percben). Vezetőedző: Orbán Tamás.

Gólszerzők: Tóth N. 2, Tóth B.