Mezei OB-n jeleskedett a VEDAC

A tavalyi negyedik hely után az idén már a második lett a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) a Mezei Futó Országos Bajnokság csapatversenyében.

Kecskeméten rendezték meg a 112. Mezei Futó Országos Bajnokságot, ahol népes, közel 60 fős csapattal indult a VEDAC. Dacára annak, hogy tíznél is több futó nem tudott elutazni a versenyre sérülés, betegség miatt, kitűnően szerepeltek a veszprémiek, hiszen a tavalyi negyedik hely után idén már az ezüstéremnek örülhettek az összesített csapatversenyben.

A VEDAC-csapat

Ehhez persze elengedhetetlen volt a több kimagasló egyéni eredmény, az értékes helyezések, valamint a Koós-Hutás László, Szemán János és Esső András vezette csapat lelkesedése.

Kezdjük a férfi mezőnnyel, ahol Kovács Tamás az előkelő kilencedik helyen végzett a nyolc kilométeres távon. A junior korosztályban Rezeli Martin, Bálint Benedek és Edvy András nagyszerűen futott, így csapatban is a második helyet szerezték meg. Az ifiknél alig maradt le a dobogóról a veszprémi trió, hat kilométeren negyedik lett a VEDAC Honti Marcell, Bálint Ádám, Barát Benedek összeállításban. A serdülőknél is negyedik helyezést ért el a VEDAC hármasa (Lents Barnabás, Szalontai Soma, Balogh Attila), nekik 4.5 kilométert kellett teljesíteni. Az U13-as csapat ötödik helyen végzett Ipacs Zalán, Varga Áron, Kövesi Dávid összeállításban, míg az U11-esek a dobogó legfelső fokát foglalhatták el Esső Ádám, Morgan Tivadar, Eichberger Ádám ragyogó teljesítményével.

A hölgyeknél a legfiatalabbaknál a Sipos Hanna, Ilowszki Zolna, Pál Gréta bronzérmet vehetett át. Az U13-asok pedig a hatodik helyen zártak (Hamerli Luca, Herku Petra, Fekete Eliza).  A serdülő lányok a Rédling Renáta, Szemán Kata, Lantai Zóra hármasa bajnoki címet szerzett a három kilométeres távon. Ezüstérmet vehetett át az Arnhoffer Kata, Szemán Kitti, Tóth Eszter triója az ifiknél, akiknek 4.5 kilométer volt az előírt táv. A junioroknál szintén a dobogó második fokára állhattak fel, Barabás Eszter, Lantai Anna, Bálint Laura öt kilométeren érdemelt ki ezüstérmet.