Otthon tartotta a pontokat az Eger

Nem sikerült a bravúr női röplabdázóinknak az Eger otthonában, az esélyesebb csapat nyert.

Az egriek két vereséggel kezdték a bajnokság második szakaszát, így érthető módon győzelemre törtek hazai pályán a veszprémiek ellen.

Az első szettben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de többnyire a hazaiak vezettek. A játszma első felében négypontos előnyre tett szert az Eger (14:10), de a veszprémi lányoknak sikerült kiegyenlíteniük. (21:21) A hajrá gigászi csatát hozott, az egriek jobban összpontosítottak, és minimális különbséggel hozták a játékot. (28:26, 1:0)

Az első elveszített szett rányomta a bélyegét a vendég csapat játékára, az egriek gyorsan elhúztak 10:5-re. A veszprémieknek sikerült felzárkózniuk 13:10-re, de az egriek ritmust váltottak, és magabiztos előnnyel fordultak a hajrára, amit sikerült is megtartani a végjátékban. (25:18, 2:0)

A harmadik játszmában megpróbáltak szépíteni a veszprémiek, de sok hiba csúszott a játékba. 12:13-nál még vezetett is a csapat, de az Eger fordított (19:18), majd magabiztosan hozta a játékot. (25:20, 3:0)

GMR Group-Agria RC Eger – Veszprémi Egyetemi SC 3–0 (26, 18, 20)

Eger: Petrás, Kovács B., Zacharné Helli H., Imreh, Dancs, Tóth E.
Edző: Juhászné Tóth Mária.

Veszprém: Bodnár, Környei, Jezerniczky, Szelle, Kovács, Földesi, csere: Pintér, Tobak
Edző: Oláh János.

A veszprémi lányok a Kaposvár ellen javíthatnak vasárnap, ez a mérkőzés sem ígérkezik sétagaloppnak.

Veszprémi Egyetemi SC - BITT-Kaposvári NRC 01.24. 18:00, Tornacsarnok