Újabb nagyarányú győzelem

A kosárlabda NB1/B péntek esti mérkőzésén magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott a VESC a Törökbálint ellen.

A kezdés után még a vendégeknél volt az előny (2:4), de Nagy Róbert kosaraival és Bovánovics triplájával már a veszprémieknél volt a vezetés (11:4). A negyed közepén a vendégek edzője időt kért, hogy rendezze a sorokat, de ennek ellenére Mérész két hárompontosával már tíz ponttal vezettek az egyetemisták (24:14). Faragó távoli dobásával tovább nőtt a különbség, azonban a kihagyott büntetők megbosszulták magukat, és a Törökbálint a negyed végére feljebb zárkózott (27:20).

A folytatásban állva hagyta a VESC a vendégeket, remek védekezéssel és Mérész, Jilling, valamint Pataki kosaraival már közel húsz pont volt a hazai előny (39:22). Faragó újabb triplája már a húsz pontos vezetést jelentette a Veszprémnek (44:24), de a Törökbálint Hegedűs révén tartotta magát, így a félidő végére nem nőtt a különbség (55:40).

A harmadik negyed Jilling triplájával indult, és a negyed derekáig megmaradt a két csapat közötti különbség (67:48). A vendégek dobásai rendre pontatlanok voltak, és a gyors indításokból a VESC növelte előnyét (76:51). A játékrész zárásáig már nem változott a különbség, a hazaiak őrizték magabiztos vezetésüket (80:55).

Az utolsó tíz percben Baross Kristóf révén tartották magukat a vendégek, míg a hazai oldalon Mérész és Szabó szerzett kosarakat, így a negyed derekára már 30 pont volt a két csapat között (92:61). Molnár István fokozatosan cserélte be a fiatalokat, Kiskós Dávid két büntetőjével túllépte a VESC bűvös 100 pontos álomhatárt (101:71). Az utolsó percben már nem változott a különbség, a Veszprém újabb magabiztos győzelmet könyvelhetett el, így készülve az előttük álló rangadók sorára.

A következő fordulóban kerül a megyei rangadóra, a VESC vasárnap a Pápa otthonában lép pályára.

VESC - ELITE Basket Törökbálint 107-73 (27-20, 28-20, 25-15, 27-18)

Vetési Gimnázium, 300 néző.
Vezette: Makovsky Sz., Benedek Z.

VESC: Nagy 14, Mérész 19/9, Faragó P. 23/12, Bovánovics 5/3, Szabó 10. Cserék: Pataki 16/3, Jilling 11/3, Fekete 7/3, Horváth O., Gábriel, Kiskós 2, Száraz. Edző: Molnár István

ELITE Törökbálint: Spiriev 10/3, Lakits 5, Baross 18, Nedelcu 1, Bíró 10. Cserék: Angyal 11, Hegedűs 10/6, Sterbinszky 6, Czégel 2, Laczka. Edző: Molnár Tamás