Kétpontos győzelem a hajrában

A Veszprémi Egyetem SC férfi kosárlabdacsapata nyerte az NBI/B megyei rangadóját, miután szoros mérkőzésen, fordulatos hajrában legyőzte a Pápát.

A találkozó elején felváltva vezettek a csapatok, majd az első negyed végére sikerült elhúznia a hazai csapatnak, és kilencpontos előnyt szerzett (24:15) A második negyedben jelentősen nem változott az állás, a pápaiak próbáltak felzárkózni, de mindkét csapat 24 pontot szerzett, így a kilencpontos különbség a félidőre sem változott. (48:39).

Jót tett a szünet a pápaiaknak, megkezdték a felzárkózást, és 51:51-nél sikerült is utolérniük a veszprémieket. A Veszprém időben megrázta magát, és harmadik negyed ismét kilencpontos különbséggel, 70:61-es eredménnyel zárult. A hajrá igazán változatosra fordult, miközben mindkét csapat inkább a játékvezetőkkel, mint egymással volt elfoglalva. A Pápa 73:72-re még vezetett is, de végül a hazaiak fordítottak, és két ponttal megnyerték a mérkőzést. (79:77).

Veszprémi Egyetem SC - Motax Concordia KC Pápa 79:77 (24:15, 24:24, 22:22, 9:16)

Veszprém, vezette: Sabáli, Török, dr. Magyari

Veszprém: Vertetics 18/6, Oltárczy 2, Szlávik 6, Hoffmann 21/6, Czakó 12, csere: Kováts 18/12, Horváth O. 2, Kelemen
Vezetőedző: Petőfi Áron

Pápa: Kálmán 24/9, Horváth A. 4, Vajda B. 6, Ács 12/3, Keresztes 25, csere: Simon 2, Jarosevits 4, Horváth K., Rédei
Vezetőedző: Vajda József