Sikerrel zártak vidéken

A Zalaegerszegen rendezett 25. Vidékbajnokságon több kiemelkedő veszprémi eredmény is született.

A zalaegerszegi Vidékbajnokságot a tavaly ősszel elhunyt kiváló sportvezető, edző és pedagógus, Dr.Schulek Ágoston emlékére rendezték meg május 26-án, szombaton. A viadal két nyitószáma, a női és férfi kalapácsvetés remek eredményeket hozott.

A női kalapácsvetők versenyét a még junior korú Fertig Fruzsina nyerte egészen kiváló eredménnyel. A VEDAC atlétája több mint egy méteres egyéni csúcsot, 65,52 métert dobott, ami akár a dobogóra is elég lehet a barcelonai junior világbajnokságon. A szintén VEDAC-os Lévai Dóra harmadik helyen zárt 60,86 méteres teljesítménnyel. A Continent Company SE versenyzője, Bácskay Zsófia Matild is átlépte a 60 métert, a serdülőként dobott 60,47 méter a legjobb U16-os eredmény, és természetesen egyéni csúcs is. A 6. helyen is veszprémi atléta, Molnár Boglárka zárt 53,76 méterrel. Bácskay Zsófia Matild jól teljesített súlylökésben (13,38) és diszkoszvetésben (42,44) is, a súlylökést megnyerte, diszkoszvetésben pedig harmadik lett.

A férfiak kalapácsvető versenyét a szombathelyi Dobó SE versenyzője, Németh Kristóf nyerte 74,26 méterrel, a második helyen a Veszprémből a Haladás VSE-hez távozott Hudi Ákos végzett 73,55 méterrel, a békéscsabai színekben versenyző Petrovszki Tibor harmadik (68,69), a VEDAC-os Dobos Máté pedig negyedik (61,53) lett.

A junior férfi kalapácsvetők között hármas veszprémi siker született. Pásztor Bence nyert (72,33), Árvai Krisztián második (70,41), Töreky Balázs harmadik (69,68) lett, Ikládi Patrik pedig a hatodik (54,84) helyen zárt. Súlylökésben a Londoni Olimpiára készülő Kürthy Lajos mögött a VEDAC-os Páli Viktor végzett a második helyen, remek, 17,58 méteres lökésével.

A futószámok is több veszprémi sikert hoztak. 400 méteren Kéri Bianka nyerte meg a versenyt, a VEDAC futója 54,86 másodperces eredménnyel szerezte meg az aranyérmet. 110 méter gáton Gönczöl Máté újabb 14 másodpercen belüli eredménnyel, 13,97-tel nyert.

A VEDAC futói két bronzérmet is begyűjtöttek. Bartha László 400 méteren lett harmadik 48,07 másodperccel, Nagy Gábor 100 méteren lett dobogós 11,58 másodperces eredménnyel, 200 méteren pedig negyedik lett 22,49 másodperccel. Loránd Lilla 400 méter gáton 6. lett 63,37 másodperces eredménnyel.

Ugrószámban is került Veszprémbe érem: Sántik Dávid 1,90 méterrel a második helyen zárt.