Balatonfüredi siker Veszprémben

A Balatonfüred 38-31-re győzött a Veszprémi KKFT vendégeként a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Fej-fej melletti játékkal kezdődött a találkozó, Fazekas duplája, Kristóf átlövésgólja után 9-7-et mutatott az eredményjelző a 15. percben. Miklós váltotta Borbélyt a kapuban, rögvest két védést is láthattunk tőle, és ez jó alapot adott arra, hogy a félidő utolsó tíz percére fordulva háromgólos előnyre tegyen szert a VKKFT (21. perc: 12-9). A félidő hajrájához érve György László csapatának sikerült egy gólra felzárkózni a játékrész végére 16:15.

A másoldik félidőben a Füred kemény, határozott védekezéssel rukkolt elő. A tópartiak a 36. percben egalizáltak, Szőllösi góljával a vezetést is átvették. Ezt követően több hibát is vétettek a hazaiak, 20-22-es állásnál Tombor Csaba ki is kérte az idejét. Hiába próbálkozott a Veszprém nem sikerült közelebb férkőznie a riválishoz (52. perc: 25-31). Az utolsó percekben egyértelmű lett, melyik fél lesz a győztes. A meccs végül 31-38-as eredménnyel zárult.

Veszprémi KKFT - Balatonfüredi KSE 31:38 (16:15)
Veszprém, néző. V.: Hargitai, Markó.

Veszprém: Borbély – SzmetánP. 4, Fazekas 8, Bugyáki 1, Szeitl L. 2, Éles B. 7 (1), Hári. Csere: Miklós (kapus), Tóth P., Somogyi 3, Füleki, Kristóf 3, Seregi 1 (1), Tóth M., Széles 2. Edző: Tombor Csaba.

Balatonfüred: Bősz – Pedro 5, Pulay 2, Szöllősi B. 11 (1), Topic 9, Varga M. 1, Bóka 4. Csere: Andó (kapus), Kemény, Kőhegyi 3, Szűcs, Brandt 3, Draskovics. Edző: György László.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.